Budowa i nazewnictwo części w suszarce

aleksandra | 5 lipca 2019

Suszarka bębnowa to jedno z najciekawszych urządzeń, jakie pojawiło się na rynku w ostatnich latach. Pozwala w szybki sposób wysuszyć ubrania, niwelując problem z wilgocią, która zbiera się w mieszkaniu przez używanie tradycyjnych rozwiązań. W dodatku można ją postawić na pralce, by zaoszczędzić miejsce, a nowoczesne funkcje, stale implementowane przez producentów, pozwalają na szeroką personalizację. Zdarzyć może się jednak tak, że suszarka nagle odmówi posłuszeństwa i przestanie działać. W jaki sposób sobie wtedy poradzić? Na początek warto wiedzieć, jak wygląda budowa i nazewnictwo części w suszarce.


Suszarka-Budowa-nazwy-części
Budowa i nazewnictwo części bębna suszarki
Suszarka-Budowa-nazwy-części
Budowa i nazewnictwo części drzwiczek suszarki
Suszarka-Budowa-nazwy-części
Budowa i nazewnictwo części elektroniki w suszarce
Suszarka-Budowa-nazwy-części
Budowa i nazewnictwo części obudowy do suszarki
Suszarka-Budowa-nazwy-części
Budowa i nazewnictwo części panelu sterowania w suszarce
Suszarka-Budowa-nazwy-części
Budowa i nazewnictwo części kondesatu i skropliny w suszarce

Naprawa suszarki

Choć na pierwszy rzut oka suszarka bębnowa może się wydawać urządzeniem trudnym w naprawie, ponieważ posiada wiele różnych elementów – czy to w przypadku obudowy, czy też części elektronicznych oraz podzespołów – wiele rzeczy nadaje się do samodzielnej naprawy. Co na pewno uda się wymienić przeciętnemu użytkownikowi?

  • Filtr kłaczków – to element, odpowiadający za zbieranie zanieczyszczeń, które wytrącają się z ubrań w trakcie obracania bębna. Jeśli się uszkodzi, wystarczy go jedynie zastąpić nowym. Jeśli zaś jest brudny – wyczyszczenie elementu oraz komory rozwiąże problem,
  • Blokada drzwi – jeśli nie będzie chciała się uruchomić, jednocześnie wykluczając pracę urządzenia, trzeba sprawdzić jej sprawność. Można to zrobić za pomocą miernika. Kiedy prąd nie dopływa do blokady, należy wymienić ją na nową,
  • Przyciski, pokrętła,
  • Pasek napędowy – ten element w trakcie eksploatacji często się luzuje lub zrywa. Jego wymiana wymaga odkręcenia tylnej części obudowy.

Trudniejsze naprawy, takie jak wymiana programatora czy termostatu, mogą sprawić trochę problemów, ale przy skorzystaniu z instrukcji, zamieszczonych na naszej Bazie Porad lub kanale YouTube oraz posiadając wiedzę na temat tego, jak wygląda budowa i nazewnictwo części w suszarce, z pewnością ich również uda się dokonać.

Samodzielne naprawianie sprzętów pozwala nie tylko zaoszczędzić pieniądze oraz czas, potrzebny na umówienie wizyty z serwisem, ale również przyczynia się do zmniejszania ilości elektrośmieci na naszej planecie i pozytywnie wpływa na środowisko. Naprawiaj, nie wyrzucaj!

Budowa i nazewnictwo części w suszarce

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.1 / 5. Liczba głosów: 7

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kinga

Witam mam problem z suszarka do ubrań pracuje głośno i wyskoczył błąd f05

Katarzyna

a jaka to suszarka? producent?