Lodówka się nie wyłącza

katarzyna | 25 stycznia 2023

Najczęściej występującymi problemami z lodówką są nieprzerwana praca sprężarki oraz to, że lodówka się nie wyłącza. W takiej sytuacji urządzenie nie zawsze chłodzi tak, jak powinno i sprężarka pozostaje cały czas aktywna. Poniżej przedstawiamy kilka przyczyn, które mogą powodować ten problem.

Dlaczego lodówka się nie wyłącza?

Ciągle pracująca lodówka, która z jakiejś przyczyny nie chce się wyłączyć, może być uciążliwą awarią. Aby zażegnać problem, najpierw musisz go prawidłowo zdiagnozować. Poniżej przedstawiamy podzespoły, które mogą być odpowiedzialne za problemy z działaniem Twojej lodówki.

Brudne zwoje skraplacza

Brudny skraplacz uniemożliwia skuteczne chłodzenie. Lodówka musi „nadrabiać”, żeby obniżyć temperaturę, dlatego nieustannie pracuje. Dobrym rozwiązaniem jest wyczyszczenie skraplacza. Z tyłu za lodówką znajduje się czarna kratownica, która gromadzi kurz. Raz na kilka miesięcy odkurz to miejsce.

Grzałka rozmrażająca

Zadaniem tej grzałki jest roztopienie szronu powstałego na parowniku. Jeśli nie działa jak należy, parownik zamarzł, przez co układ chłodzący nie funkcjonuje prawidłowo. W niektórych modelach lodówek LG timer odpowiada za załączanie się grzałki. Usterka grzałki rozmrażającej może doprowadzić do znacznego oblodzenia i problemów z temperaturą w lodówce.

Uszkodzenie termostatu

Jeśli awaria urządzenia spowodowana jest niepoprawną pracą termostatu, należy podjąć decyzję o jego wymianie. Możesz to zrobić samodzielnie – nie jest to trudnym zabiegiem. Jeżeli jednak nie czujesz się pewnie w takiej naprawie, wezwij autoryzowany serwis, który zrobi to za Ciebie. Uszkodzony termostat to powszechna usterka w lodówkach. Warto zwrócić uwagę również na temperaturę przechowywanych produktów. Lepiej nie wkładać ciepłych potraw, ponieważ niekorzystnie to wpływa na obieg powietrza w lodówce. Urządzenie będzie ciągle pracować i próbować schłodzić powietrze do zadanej temperatury.

Nadmierne oblodzenie przewodów czujnika

Oprócz czynnika chłodzącego i termostatu czasami zawodzą również czujniki temperatury. Jeśli przewody w okolicy czujnika są nadmiernie oblodzone, czasami powoduje to fałszywe odczyty i lodówka cały czas pracuje. Pomóc powinno zwykłe rozmrożenie urządzenia.

Nieodpowiedni poziom czynnika chłodzącego

Nieprzerwana praca lodówki oznacza zazwyczaj, że nie jest ona w stanie osiągnąć akceptowanej przez czujniki temperatury. Jedną z najczęstszych przyczyn takiego stanu rzeczy jest niedobór substancji chłodzącej.

Niedobór może wynikać z wycieku w obrębie instalacji – nieszczelność trzeba wówczas będzie znaleźć. Nie powinieneś jednak robić tego na własną rękę. Lepiej skorzystać z pomocy serwisu.

Zdarza się również, że choć układ jest szczelny, a ilość substancji chłodzącej prawidłowa, to jednak wskutek oblodzenia rurki od wewnątrz jej światło zmniejsza się.

Wpływa to negatywnie na jej przepustowość. Może to prowadzić do zaburzeń działania, przez które lodówka nigdy nie będzie w stanie osiągnąć temperatury, która zgodnie z zamysłem producenta powinna spowodować wyłączenie się sprężarki. Tu również pomoże rozmrożenie.

Uszkodzony moduł sterujący

Jeśli lodówka pracuje nieustannie, moduł sterujący może być uszkodzony. Kilka razy dziennie moduł powinien wyłączyć system chłodzący i włączyć grzałkę rozmrażającą, aby rozmrozić zebrany na parowniku szron. Jeśli moduł sterujący jest uszkodzony, system rozmrażania może się w ogóle nie włączyć.

Nieszczelne drzwi

Nieszczelne drzwi urządzenia mogą prowadzić do wielu problemów – jednym z nich jest właśnie to, że lodówka się nie wyłącza. Przez uszkodzoną, pękniętą, nieprzylegającą uszczelkę do wnętrza urządzenia zacznie wpływać ciepłe powietrze z zewnątrz. Wadliwa uszczelka nie jest jednak jedynym potencjalnym powodem nieszczelności – możliwe, że lodówka postawiona jest na nierównej powierzchni lub drzwi są źle wypoziomowane.

Ciepło ciągle wlatujące do komory zmusi lodówkę do wzmożonej pracy, aby obniżyć temperaturę. Stały napływ tego powietrza sprawi, że obniżenie temperatury nie będzie jednak możliwe, a więc urządzenie będzie ciągle pracować i czujnik nie przestanie włączać systemu chłodniczego.

Jeśli przyczyną nieszczelności jest uszczelka, wystarczy zakupić nową. W przypadku, gdyby to nie zadziałało, przyjrzyj się drzwiom. Możliwe, że wystąpiło uszkodzenie mechaniczne, które jest powodem nieszczelności.

Bliskość źródeł ciepła

Jeśli Twoja lodówka się nie wyłącza, może to być winna innych urządzeń stojących w jej pobliżu. Konkretniej urządzeń, które mają za zadanie wytwarzać ciepło, jak kuchenki czy grzejniki. Jedynym wyjściem jest przestawienie któregoś z urządzeń bądź izolacja termiczna.

Decydując się na konkretny układ urządzeń w Twojej kuchni, należy pamiętać o tym, aby lodówka znajdowała się w co najmniej 2-metrowej odległości od sprzętów, które wytwarzają ciepło. W przypadku niektórych lodówek ta odległość może być mniejsza, jednak stawianie grzejnika czy piekarnika bezpośrednio obok niej zwiększy jej pracę.

Znajdź nowe części do lodówki

Teraz już wiesz, dlaczego lodówka się nie wyłącza i możesz zapobiec dalszym problemom. Regularna konserwacja lodówki oraz dbałość o jej stan pozwolą przedłużyć żywotność.

Zobacz inne nasze artykuły:

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.2 / 5. Liczba głosów: 244

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
74 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
Bartek

Witam. Prawie wszyscy tutaj mają problem z tym że lodówka pracuje cały czas. A co kiedy lodówka włączy się tylko na chwilę i nie chłodzi ani nie mrozi? Termostat jest sprawny.

Magda B.

Jak sprawdzał Pan termostat?
Możliwe też, że starter sprężarki jest uszkodzony, lub sama spężarka. Albo elektronika.

Grzegorz

Witam
Mam problem z lodówką Beko – CSA 29022 Po uruchomieniu chodzi cały czas i nie chce się wyłączyć???

Martyna

Na sam początek warto sprawdzić stan uszczelek – czy nie są zdeformowane lub czy na pewno dobrze przylegają. Wadliwa uszczelka powoduje, że do wnętrza urządzenia dostaje się ciepłe powietrze. W takim przypadku agregat nieprzerwanie pracuje, aby utrzymać odpowiednią temperaturę w lodówce.
Jeśli uszczelki są w porządku to w takim wypadku przyczyną może być niesprawny termostat.

Grzegorz

Uszczelka sprawna, termostat wymieniony:( Drzwiczki od lodówki bardzo się grzeją czy, to może być związane z tym???

Magda B.

Jeśli uszczelka i termostat są sprawne, a mimo to urządzenie nie chce się wyłączyć to możliwe, że doszło do ubytku czynnika chłodzącego lub jest problem z elektroniką urządzenia.
W takiej sytuacji zalecamy kontakt z serwisem.

Jan

WItam mam problem z Amicą KGC15632T, lodówka raz się włącza i osiąga zadana temperaturę, a następnie po jej spadku nie włącza się ponownie (sprężarka) problem nastąpił gdy w instancji było jakieś zwarcie. Czy to kwestia termostatu?

Luiza

Jest możliwość, że to będzie termostat, ale niestety bez sprawdzenia całej elektroniki się raczej nie obędzie

Jan

od czego zacząć?

Jan

zagłębiając się w dostępne dane widzę ze termostat i płytka główna to jedyne elementy elektroniczne, czy wymiana ich obu powinna rozwiązać sprawę? czy zakupie u Panstwa oba elementy?

Magda B.

Płytki elektronicznej nie posiadamy w ofercie.
Dostępny jest termostat i od niego powinien Pan zacząć, ponieważ naprawy modułów zwykle są bardzo kosztowne.
https://north.pl/karta/140100002-termostat-do-lodowki,717-ET-0597.html

Krzysztof

Dzień dobry
Lodówka whirlpool WBE34142 Ts po wymianie termostatu nadal za mocno chłodzi. Termostat na min. temperatura ok 0 st. Agregat cały czas pracuje, zaszroniony tył lodówki. Co może być przyczyną?

Magda B.

Proszę sprawdzić stan uszczelki. Czy nie jest przerwana, czy właściwie przylega. Rozmrozić i dokładnie wyczyścić urządzenie.
Warto też zapoznać się z poniższym artykułem
https://north.pl/baza-porad/dlaczego-lodowka-mrozi-jedzenie/

Bozena

Kupiłam witrynę chlodnicza I pracuje już 10 godzin i się nie wylancza co mam robic

Magda B.

Do sprawdzenia elementy opisane w powyższym artykule. Jeśli urządzenie jest nowe to proszę skorzystać z gwarancji producenta.

Andrzej

Witam zakupiłem tydzień temu lodówko-chodziarke Lodówka Sharp SJ-BA05DMXWF-EU Pełny No Frost 180cmOd nowości wszystko fajnie chodziło.Ostatnio w domu miałem chwilowy zanik prądu.I mija już 12 godzin a lodówka chłodzi 40min.z odstępami co 20 min i znowu.Wczesniej lodówka chodziła 15 min i 45 przerwy.Na początku przy pierwszym włączeniu chodziła cały czas przez około 1 dzien.Czy to normalne?.Z góry dziękuję.

Robert

Lodówka Gorenje RIU1347LA. Pracuje nonstop. Nie rozmraża się bo na tylnej ściance tworzy się gruba warstwa szronu. Po wyłączeniu lodówki potencjometrem temp. rozmraża się, ale ponownie nie wyłącza się i szronu narasta. Chłodzi dobrze bo w zamrazalniku – 20 st C, a w lodówce 2-5 w zależności od ustawień potencjometru (reaguje na ustawienia). Drzwi szczelne. Co może być przyczyną?

Luiza

problem z termostatem

Adrian

KGN39MLEA/01 bosch. Zakupilem u Panstwa czujnik temperatury, wczoraj go wymienilem i jeden problem znikl (alarm dzwiekowy juz sie nie zalacza) ale dalej wyswietla sie na czerwono ikonka alarm off i zamrazalnik pracuje caly czas od wczoraj. Na poczatku po wymianie czujnika temperatury ustawilem tryb super. Zamrazalnik dziala i pomrozil wszystko ale niestety pracuje caly czas nawet po tym jak zmienilem temperaturę na -18. Uszczelki sa cale, wentylator pracuje. Co jeszcze nalezy wymienic? Czy to po prostu kwestia czasu i w koncu zamrazalnik sie wylaczy?

Magda B.

Proszę napisać do nas wiadomość e-mail z opisem usterki i załączonym zdjęciem tabliczki znamionowej.

Adrian

Poprosze o adres e mail.

Magda B.
Andrzej

AMICA WDF EX 5 LETNIA LODOWKA,po odmrożeniu cały czas chodzi,nie wyłącza się, zamrażalnik mrozi bdb natomiast lodowka 12c ściana tylna zamrożona, uszczelki w drzwiach w bardzo dobrym stanie,co może być za przyczyną zesie nie wyłącza,dodam że z tyłu jak jest agregat to z lewej strony rurka jest zimna,ale slabo zimna

Piotr

Witam lodówka AMICA EKS 36164 zamrażalnik zamraza alkohol 40% w lodowce zaś ledwie co zimno. lodówka cały czas pracuje, wymieniłem zakupiony u Was termosatat i na nowym nadal to samo

Wioleta

Witam mam lodowko chlodziarka firmy sharp SJ -BA05DHXL1-EU wymienione programator i nie wyłącza się jaki musi być czujnik temperatury model do tej lodówki.

Kasia

Witam… Mam lodówkę Boscha , chłodziarka nie chłodzi wcale a zamrażarka mrozi .. Nie wyłącza się .. Co jest przyczyną .

Asia

Witam, zakupiłam używaną lodówkę SAMSUNG RSG5PURS z kostkarką i barkiem. Odstała dobę po dostarczeniu jednak chodzi cały czas pomimo że temperatura na wyświetlaczu jest temperatura dobra. Kostkarka nie jest jeszcze podłączona do wody bo muszę kupić redukcję. Ale nie wiem czy to tak ma być czy nie bardzo? Myślę czy zadzwonić do serwisu, albo do gościa że sprzedał mi zepsutą lodówkę

Aleksandra

lodówka powinna się wyłączyć w momencie jak temperatura spadnie i włączyć na nowo jak wzrośnie. jeżeli jest inaczej, prawdopodobnie uszkodzeniu uległa któraś z części w artykule

Jaroslaw

Suuper podpowiedź…

Marcin

Witam kupiłem lodówkę Ariston używaną. Chłodzi super tylko jeden problem nie wyłącza się no chyba że akurat jak wejdę do piwnicy to pracuje. ???? Gdzie szukać problemu.

Aleksandra

a sprawdzał Pan rozwiązania podane w artykule?

Łukasz

Witam.Mam lodówkę dwuskrzydłowa Beko.Czy jest to możliwe że pobiera 2.3 kWh na dobę, było sprawdzane watomierzem.Dodam jeszcze że wydaję mi się że się nie wyłącza tylko chodzi 24 godz na dobę

Aleksandra

Proszę podać model.

Łukasz

Beko GN162420X

Hwdp

Beko to gówno największe a serwisanci to porażka

Bartek1080

Witam mam lodówkę Hotpoint Ariston ENBGH 19223 FW
I problem jest taki ze kompresor pracuje caly czas
Tyl odkurzony
Kompresor nagrzewa sie do takich temp. Ze nie mozna go dotknąć, nie bardzo wiem od czego zacząć. Jesli ustawie termostat ma min. Lodówka sie wyłączy pozniej przekrecam na ok 1/2 i nie włącza sie odrazu tylko po jakimś czasie ale bez szans aby sama sie wyłączyła. Dodam ze stala pare miesięcy wyłączona.
Prosze o poradę.

Adam

Za mało czynnika w układzie. Miałem to samo. Z tyłu lodówki jest zaprasowana rurka należy ją przeciąć i wlutować zaworek do nabijania. Zestawy do nabijania R600a są dostępne na allegro. Ilość czynnika podana jest na kompesorze. Ja swoją musiałem naprawić dwa miesiące po gwarancji takie tandety teraz robią za usługę chcieli 350 a zestaw wyszedł mnie 150 z preparatem do uszczelniania z początku nie wiedziałem ile gazu wpuścić ale od czego yutube. Teraz loduwkę nabijam po 2 latach od ostatniego razu. Gaz za 20zl starcza spokojnie na 2 do 3 nabić czyli jakieś 7 zł na 2 lata plus preparat… Czytaj więcej »

Irena

Widać,że się pan zna. Ja mam problem, nie chłodzenia lodówki typ Candy CMGN 6184S. Już dwa razy był fachowiec i nic nie znalazł tylko zainkasował pieniądze i koniec. Szlak mnie trafia, bo nie wiem w czym przyczyna

Lena

Dzień dobry! Moja lodówka beko DSA 25021 A+ , mam ją 3 lata. Nie wyłącza się. Wcześniej na tylnej ściance w lodówce od strony zamrażalnika tworzył się szron, później lód, bardzo gruba warstwa (zamrażalnik w górnej części lodówki) Teraz w tym miejscu powstają krople wody i w lodówce jest 12 st. ciepła. W zamrażalniku na bocznych ścianach, dolnej i od góry tworzy się szron. Na tylnej nic się nie dzieje. Zauważyłam, że na dżwiach zamrażalnika, w górnej części uszczelka odstaje od drzwi i jest opuszczona. To pewnie ma wpływ na szybkie zbieranie dużej ilości szronu szronu. Skraplacz nie jest zakurzony,… Czytaj więcej »

Aneta

Mam lodówkę Samsung też się nie wykańcza dodam że jest przesuwana w trakcie remontu proszę o pomoc

Jakub

Co za bzdury wypisujecie? Od kiedy czynnik chłodniczy może być nieszczelny??? Przecież nieszczelny może być tylko układ chłodniczy. Natomiast opowieści o (cytat”: „choć układ jest szczelny a ilość substancji chłodzącej prawidłowa, to jednak wskutek oblodzenia rurki od wewnątrz jej światło zmniejsza się. ” Czyli co się dzieje? Logika nakazuje wysnuć wniosek, że w układzie chłodniczym jest woda. Tylko ona może zamarzając zaczopować przepływ czynnika. Jednak wasza rada jest kuriozalna: „Tu również pomoże rozmrożenie.” Na ile czasu pomoże? Do następnego schłodzenia parownika poniżej zera? Przecież rozmrożenie lodówki nie usunie wody z układu chłodniczego. Z resztą woda może się dostać do szczelnego… Czytaj więcej »

Tomek

Witam. Ja mam problem z lodówką Amica. Nie wyłącza się (pracuje non stop już około roku). Zaczęło się po rozmrożeniu lodówki i tak jest do dziś. Zamrażarka mrozi (około – 3*), ale w chłodziarce +10-12*. Co dziwne, na tylnej części chłodziarki gruby lód. Nie jest to wina termostatu, bo wymieniłem (kupiony u Was) i jest to samo. Czynnik chyba nie uciekł, bo zamrażarka działa bez zarzutu. Gdzie szperać? Pozdrawiam, Tomek

Dawid

Witam mam problem lodowka samsung rb37k6032 ss. Chodzi o to, że lodowka długo pracuje tzn 1,5h*@ później trzyma 30-35 min i znowu to samo. W czym jest problem. Lodowka nowa kupiona 12 dni temu. Proszę o pomoc pozdrawiam

Dawid

Czyli to jest normalna praca? I nie będzie innej takiej jak 5,10,15 minut chodzi. I później trzyma 2-3h?a co z prądem? Duży jest wtedy pobor

Przemysław

Lodówka Amika

Przemysław

Witam moja lodówka się nie włącza nawet światło się nie świeci.

Joanna

Lodówka Electrolux. Zauważyłam, że czasem nawet po odlodzeniu i jej ponownym włączeniu do sieci – nie wyłącza się. Problem pojawił się już kilka razy tzn bezpośrednio po odlodzeniu lodówki bywa, że nie wyłączy się np 3 godz. Ale są też okresy kiedy lodówka pracuje „normalnie” tzn włącza się i wyłącza bez dłuższych przestojów. Co może być powodem?

Aleksandra

Agregat w lodówce włącza się w momencie, w którym w środku zaczyna być zbyt ciepło. W trakcie rozmrażania temperatura w komorze spada, także nie ma nic dziwnego, że później musi pracować dłużej, aby ochłodzić wnętrze. Choć trzeba przyznać, że 3 godziny to długi czas. A jaki to dokładnie model? Sprawdzimy, co mówi producent.

Mqrtita

Mam problem z lodówką Indesit. Wcześniej kilka razy wydawała dziwne dźwięki potem przestała chłodzić i mrozić. Dzwoniłam do serwisu i tam pani powiedziała że jeśli to lodówka typu nofrost czyli taka jak moja to trzeba ją na 24 godziny pootwierać i rozmrozić bo to prawdopodobnie wina wentylatora który się oblidził no i chalasiwal bijąc skrzydełkami o ten lody. No i tak zrobiłam już pół dnia się rozmraża i chciałam sprawdzić czy się włączy no i nic się nie załącza.. czy mam czekać jeszcze 1,5 dnia i dopiero włączyć? Boje się że trzeba będzie pomyśleć o nowej.. moja ma 5 lat… Czytaj więcej »

jarek

witam
lodówka indesit(BIAA13) non stop pracuje wymieniłem już termostat i nie pomogło.
Była również rozmrażana i nic brak wycieków i delikatny szron na tylnej ściance.
Gdy pokrętło zrobię na zero to się wyłącza i ustawie spowrotem to się po jakimś czasie załącza.

kazimierz

witam, u mnie dokładnie jak u jarka,ale myslę,że to nie klixon,ja posiadam EN3403AOW Electrolux-pracuje i chłodzi od wczoraj, na termostacie pozycja 3-temp.wew. +5st,wczoraj wymieniłem termostat zakupiony u Was.
Klixon jak myslę,to pomaga uruchomić sie sprężarce,ale ona pracuje i to dość ładnie.
Prosze o poradę gdzie jeszcze szukac,nieszczelnośc odpada ,bo przecież temperaturę ładnie osiąga.

Aleksandra

Pozostaje sprawdzić jeszcze moduł sterujący – może to on jest winny. Jeśli nie, bez dokładnego obejrzenia sprzętu trudno nam będzie cokolwiek więcej podpowiedzieć.

Krzysztof

mam problem z lodówka ponieważ nie wyłącza się chodzi non stop proszę o jakąś porade

Aleksandra

Proszę o podanie dokładnego modelu urządzenia z tabliczki znamionowej.

Piotr

Witam. Mam problem z lodówko zamrazarka Bosch kgn49a73. Po wymianie agregatu przez serwis i uzupelnieniu ukladu gazem. Agregat nie wylacza sie. Dziala caly czas i na moje oko sie przegrzewa.od czasu do czasu wywala alarm zbyt wys. Tem w lodowce. Boki lodowki sa dosc cieple a element miedzy zamrazarka a chlodziarka jest bardzo goracy. Spec twierdzi ze to system odmrazania uszczelek ale wczesniej nic takiego nie mialo miejsca. Szczegolnie do tak wys temp. W czym moze byc problem badz jak to sprawdzić. Z gory dziekuje za wszelkie sugestie.

Ewa

Witam, mam lodówkę firmy beko. Lodówka nie wyłącza się a jeśli już się wyłączy to po 5h pracy, lecz wystarczy że otworze ją aby coś wyjąć i zaczyna chodzić od nowa. Pomocy co jest w z nią nie tak????

Patrycja

Witam,
czy sprawdzała Pani wyżej opisane możliwości ?

Roksana

Witam mam lodówkę firmy daewoo 2-drzwiowa i nie mam pojęcia co się dzisiaj stało ale od rana wybija korki..a wiem że jest przyczyną bo wszystko zostało odłączone od prądu by sprawdzić co jest przyczyną wybijania korków..i znalazła się winna..tylko co teraz …????????????

Marzenna Formicka

Proszę o pomoc
lodówka indesit. wyświetla się błąd R2

adam

witam
hoover hcn 3686 caly czas chlodzi co mam zrobic
pozdrawiam

Anna

Warto sprawdzić elementy wymienione w powyższym artykule. Jeśli lodówka jest nowa, proszę skontaktować się z serwisem.

Celina

Mam problem z lodówką sharp po ustawieniu trybu eco agregat pracuje cały czas lodówka jest nowa i na innych ustawieniach pracuje normalnie eco włączyłem pierwszy raz

Irena

Witam wszystkich .Ja mam podobny problem z Indesit lodówką.Cały czas pracuje ,niewyłancza się,Nie mrozi i nie chłodzi.W pojemniku w zamrażalniku skrapla się woda.Nie wiem co mam robić.Pomocy.

Alfred

Witam. Mam problem z indesit nbaa 13 vnx. W chłodziarce temp. minus 2 a termostat nie wyłącza.Wymieniłem na nowy i to samo.Rozmroziłem i zauważyłem że termostat ”’kliknął” po ok. godzinie jak zamrażarka prawie się rozmroziła a w części chłodzącej była temp. pokojowa.Teraz jestem głupi bo nie wiem czy to wada nowego termostatu czy może rurki w którą wchodzi kapilara.Chcę być szczery i muszę powiedzieć że nowy termostat zakupiłem w Waszej firmie.

Alfred

Dzisiaj zrobiłem eksperyment. Włożyłem kapilarę do wnętrza chłodziarki , nie przez uszczelkę drzwi lecz górą przez oświetlenie i wyprowadziłem na środkową półkę.Obok zainstalowałem termometr i czekam. Minęło ok. dwóch godz. temperatura minus 1-2 a sprężarka nadal pracuje. Wydaje się że to wina termostatu, choć wcześniej też miałem takie myśli że kapilara nie weszła na swoje miejsce. Czy jest jeszcze inny sposób na sprawdzenie termostatu w warunkach domowych.

74
0
Będę wdzięczny za komentarze.x