Jakie błędy popełniamy, używając blendera ręcznego? Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak łatwo jest popełnić błąd i tym samym sprawić, że urządzenie nie działa w pełni swoich możliwości. W najgorszym scenariuszu możemy nawet doprowadzić do usterki.
Pozycja blendera ręcznego
Jakie błędy popełniamy używając blendera ręcznego? Jednym z częstszych jest trzymanie blendera ostrzami skierowanymi w stronę naszego lub czyjegoś ciała. Dopilnujmy, aby ostrza zawsze były skierowane w dół – zapobiegnie to przypadkowemu wciągnięciu i uszkodzeniu naszych ubrań czy nawet palca.
Miksowanie produktów
Kolejnym błędem jest miksowanie produktów, których bledner miksować nie powinien. Przy niektórych modelach producenci zabraniają miksowania twardych produktów takich jak: mrożone warzywa, ziarna kawy czy lód. Mogą one nie tylko stępić ostrza nasadki miksującej, ale także uszkodzić urządzenie – połamać nóż albo spalić silnik.
Moment włączenia/wyłączenia blendera ręcznego
Uruchamianie blendera zanim końcówka będzie zanurzona lub wyjęcie go przed jego wyłączeniem może skutkować rozchlapaniem się mikstury po całej kuchni. Pamiętajmy jednocześnie, aby nie zanurzać w niej części elektrycznej. Może to skutkować uszkodzeniem blendera – zalania silnika. Przed wyjęciem końcówki wyłączmy blender. Pamiętajmy o przerywanej pracy urządzenia. Sprzęty małego AGD przeznaczone są do krótkotrwałej pracy na wysokich obrotach. Urządzenia nieposiadające zabezpieczenia termicznego mogą szybko ulec przepaleniu, jeśli nie będziemy kontrolować czasu miksowania.
Nieodpowiednia pielęgnacja
Jednym z częstych błędów jest nieodpowiednia pielęgnacja nasadki miksującej blendera. Starajmy się zawsze przepłukiwać ją zaraz po użyciu, tak aby nie dopuścić do zaschnięcia się na niej resztek. Pamiętajmy również, by po każdym myciu wycierać ostrza nasadki do sucha, tak aby nie doszło do ich zardzewienia. Jeżeli będziemy trzymać długo końcówkę w wodzie to z noża może zacząć lecieć smar i zacząć przedostawać się do składników podczas blendowania.