4 błędy, które popełniasz używając blendera ręcznego

anna | 27 lutego 2018

Pozycja blendera ręcznego

Jakie błędy popełniamy używając blendera ręcznego? Jednym z najpoważniejszych jest trzymanie blendera ostrzami skierowanymi w stronę naszego lub czyjegoś ciała. Dopilnujmy, aby ostrza zawsze były skierowane w dół – utrudni to przypadkowemu wciągnięciu i uszkodzeniu naszych ubrań czy nawet palca.

Miksowanie produktów

Kolejnym błędem jest także miksowanie produktów, do których nasz blender nie jest przeznaczony. Przy niektórych modelach producenci zabraniają miksowania twardych produktów takich jak: mrożone warzywa, ziarna kawy czy lód. Mogą one nie tylko stępić ostrza nasadki miksującej, ale także uszkodzić urządzenie. Połamany nóż albo spalony silnik efekt murowany! Upewnij się przed skorzystaniem, czy Twój blender to „pociągnie”.

błędy, które popełniasz używając blendera ręcznego

Moment włączenia/wyłączenia blendera ręcznego

Uruchomianie blendera zanim końcówka będzie zanurzona lub wyjęcie go przed jego wyłączeniem może skutkować rozchlapaniem się mikstury po całej kuchni. Pamiętajmy jednocześnie, aby nie zanurzać w niej części elektrycznej. Może to skutkować uszkodzeniem blendera – zalania silnika. Przed wyjęciem końcówki wyłączmy blender. Pamiętajmy o przerywanej pracy urządzenia. Sprzęty małego agd przeznaczone są do krótkotrwałej pracy na wysokich obrotach. Urządzenia nieposiadające zabezpieczenia termicznego mogą szybko ulec przepaleniu, jak nie będziemy kontrolować czasu miksowania.

Nieodpowiednia pielęgnacja

Jednym z częstych błędów jest nieodpowiednia pielęgnacja nasadki miksującej blendera. Starajmy się zawsze przepłukiwać ją zaraz po użyciu, tak aby nie dopuścić do zaschnięcia się na niej resztek. Pamiętajmy również, by po każdym myciu wycierać ostrza nasadki do sucha, tak aby nie doszło do ich zardzewienia. Jeżeli będziemy trzymać długo końcówkę w wodzie to później z noża smar zacznie lecieć i może przedostawać się do składników podczas blendowania.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Najciekawsze artykuły