5 sposobów na pachnące pranie

katarzyna | 5 stycznia 2018

Każdy uwielbia zapach pachnącego prania. Zwłaszcza latem, jak pranie wywiesi się na dworze.. W okresie zimowym pranie suszymy jednak w domu. Jak sprawić, żeby było cały czas pachnące i świeże. Jest na to kilka sposobów, znasz je?

Odstaw proszek i zamień na kapsułki

Samo pranie, może posłużyć nam do usunięcia mniejszych czy większych zabrudzeń. Użycie proszku zapewne pomoże w przypadku niwelowania plam. Jednak czasami po wyjęciu ubrań z pralki, nie mają one żadnego zapachu. Z pomocą przychodzą nam tu płyny do płukania lub kapsułki.

Dodawane przed końcem sprawią, że wszelkie tkaniny znajdujące się w pralce nabiorą specyficznego, ale przyjemnego zapachu. Dostępnych na rynku płynów w różnych zapachach jest naprawdę wiele. Jeśli ktoś z nas pragnie, aby jego pranie było przyjemne dla nosa, wystarczy wybrać odpowiedni płyn oraz wlewać go z rozsądkiem. Można łatwo przedozować płyn i pralka zużyje „hektolitry” na płukanie.

Dodanie ulubionego olejku eterycznego w ilości kilku kropel poprawi zapach prania. Ważne jest, aby nie był to tłusty olejek.

Pachnące pranie ma związek z pralką

Wielu z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że korzystanie z płynów do płukania nadaje odpowiedni aromat ubraniom. Jednak, co zrobić, kiedy przy ich wykorzystaniu ubrania i tak śmierdzą. Przede wszystkim wina leży po stronie pralki.

Należy sprawdzić czy pralka od wewnątrz jest czysta oraz czy nie posiada osadów (proszku, brudu), który może wpłynąć na zapach naszych ubrań. Bardzo często zapominamy o tej czynności. Przypomnij sobie, kiedy ostatni raz odkamieniałeś pralkę?

Nie trzymaj ubrań w pralce, po skończeniu prania

Jest to jedna z najczęstszych przyczyn, nieładnie pachnącego prania. Wielu z nas włączając pranie, idzie wykonywać inne obowiązki bądź oddaje się przyjemnościom. Często zapominamy, że pranie się robi, przez co po, jego skończeniu, ubrania jeszcze jakiś czas leżą w pralce.

To właśnie ten czas powoduje, że pranie nabiera nieprzyjemnego zapachu. Należy pamiętać, że po skończeniu prania, należy jak najszybciej wyjąć je z pralki, bowiem przysłowiowo mówiąc ubrania „skisną”.

Nigdy nie zapełniaj bęben po brzegi

Jeżeli notorycznie będziesz zapełniać całą pralkę ubraniami to licz się z tym, że pachnące pranie ominie Cię szerokim łukiem. Dlaczego? Ponieważ pranie potrzebuje napowietrzenia i swobodnego obracania się, przekładania w bębnie. Musi się odpowiednio napowietrzyć, aby pobrać płyn do prania.

Czyść szufladę na proszek

W szufladzie osadza się dużo proszku oraz resztki płynów. Z czasem, jak czyścimy jej regularnie resztki te zamieniają się w czarny osad. Pomyśl sobie, że za każdym razem to się przedostaje do prania. Nie poprawimy walorów zapachowych prania. Wystarczy zwykła szczoteczka do zębów miska z gorącą wodą i trochę płynu do naczyń. Szybkie przeczyszczenie szuflady pozwoli rozwiązać problem brzydkiego zapachu.

Podsumowanie

Przyczyn powodujących nieprzyjemny zapach prania może być dużo. Nie należy jednak się załamywać, ponieważ prostymi środkami możemy wyeliminować ten odór. Powyższe reguły pozwolą uniknąć powstania brzydkiego zapachu, zaś stosowanie wody zapachowej przy prasowaniu czy zapachów do szafy, nada wyjątkowego aromatu ubraniom.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3.7 / 5. Liczba głosów: 9

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
Kuna leśna

Dlaczego namawiacie ludzi na kapsułki, które uwalniają mnóstwo mikroplastiku do wód? Proszki są bardziej przyjazne dla środowiska (o ile można powiedzieć, że przyjazne…), oczywiście te w kartonach, a nie plastikowych torbach. Nie siej złej propagandy, namawiając ludzi do dokładania się do niszczenia środowiska naturalnego, redaktorzyno…

1
0
Będę wdzięczny za komentarze.x