Jak odkamienić pralkę?

Jak odkamienić pralkę?
Patrycja
2018-10-10

Pralka to niezbędne urządzenie. Jest bardzo pomocna nie tylko w przypadku dużych rodzin, czy tych z małymi dziećmi, ale też w przypadku singli. Mało kto dziś wyobraża sobie ręczne pranie, kiedy na co dzień robi to za nas pralka. Jednak, jak to w przypadku sprzętu bywa, mogą pojawić się różne problemy i usterki. Może dojść do uszkodzenia niektórych części, co w efekcie obniży sprawność urządzenia. Wówczas konieczna jest wymiana poszczególnych elementów. Zastanawiasz się czasem, co jest przyczyną usterek w pralce?

Dlaczego niektóre części się psują? Często jest to kwestia amortyzacji danych podzespołów. Wiadomym jest, że z czasem, poprzez regularne użytkowanie sprzętu, poszczególne elementy ulegają zużyciu i trzeba je wymienić na nowe. Jednak w dużej mierze przyczyną zepsucia wielu części w pralce jest osadzający się kamień. Odpowiedz teraz sobie na pytanie: kiedy ostatni raz odkamieniałeś swoją pralkę? No właśnie. A czy wiesz jak odkamienić pralkę? Podpowiadamy poniżej.

Środki chemiczne

Obecnie na rynku jest mnóstwo rodzajów środków chemicznych, które stosuje się regularnie do odkamieniania pralki. Są to przeróżne preparaty w formie proszków, płynów czy nawet żelu. Jego zastosowanie daje natychmiastowe efekty, w związku z czym różnicę widać już po pierwszym użyciu. Ważne jest jednak regularne stosowanie środków chemicznych, bowiem tylko w ten sposób można osiągnąć trwałe efekty. Z uwagi na fakt, że preparaty te są jednak wyrobem chemicznym, należy po każdym procesie odkamieniania dodatkowo wypłukać urządzenie, czyli włączyć cykl dodatkowego płukania. Z uwagi na twardość wody w danym regionie warto cykl odkamieniania przeprowadzać raz na pół roku.

Kiedy nie odkamieniasz pralki

Odkamienianie pralki jest bardzo ważne, ponieważ jego brak powoduje, że kamień osiada na takich elementach jak bęben, grzałka lub niektóre wężyki. W efekcie powoduje ich niedrożność i usterki. Trzeba wówczas wymieniać zepsute części, co wiąże się z niemałymi kosztami. Aby kamień nie pojawiał się w pralce warto pamiętać o stosowaniu środków zmiękczających wodę. Jeżeli w Twoim regionie jest miękka woda (co możesz sprawdzić przy użyciu testerów twardości wody) to nie używaj ich.

Jak odkamienić pralkę?
5 (100%) 4 votes
W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii. Zgadzam się x