Tabliczka znamionowa w suszarce do ubrań

katarzyna | 31 lipca 2019

Suszarki do ubrań to urządzenia, które coraz częściej pojawiają się w gospodarstwach domowych. Pozwalają w szybki sposób wysuszyć różnego rodzaju tkaniny, oszczędzając nie tylko czas, ale i miejsce, które byłoby potrzebne na postawienie tradycyjnej wersji rozkładanej. Czasami jednak zdarza się tak, że sprzęt ulegnie awarii i do zakupu nowych części konieczna jest znajomość dokładnego modelu urządzenia. Sprawdźmy, gdzie znajduje się tabliczka znamionowa w suszarce do ubrań i co oznaczają umieszczone na niej symbole.

Czym jest tabliczka znamionowa?

To specjalna naklejka, którą producent zamieszcza na swoim sprzęcie, aby ułatwić zarówno użytkownikowi, jak i producentowi, identyfikację modelu. Bez znajomości dokładnych oznaczeń nie da się bowiem dobrać odpowiednich części zamiennych. Dlaczego? Części, choć z pozoru mogą wydawać się podobne, często różnią się drobnymi elementami, takimi jak inne umiejscowienie śrub czy otworów. By bez problemu dokonać zakupu, należy sprawdzić, gdzie znajduje się tabliczka znamionowa w suszarce do ubrań i zrobić jej zdjęcie lub spisać wszystkie potrzebne informacje.

Tabliczka znamionowa w suszarce do ubrań

Oznaczenia na tabliczce znamionowej suszarki

To, jakie informacje znajdują się na tabliczce znamionowej danego sprzętu, zależy od producenta. Każda firma posiada swój własny system oznaczeń i z tego powodu tabliczki różnią się od siebie w wyglądzie czy wielkości, ale generalnie zazwyczaj umieszczane są na nich oznaczenia, dotyczące:

  • Numeru wyrobu,
  • Numeru seryjnego urządzenia,
  • Mocy znamionowej,
  • Napięcia znamionowego,
  • Zabezpieczenia nadmiarowo-prądowego.

oznaczenia na tabliczce znamionowej suszarki

Gdzie jest tabliczka znamionowa w suszarce do ubrań?

Najczęściej tabliczka znamionowa w suszarce do ubrań znajduje się na framudze drzwi lub ramce drzwiczek, dzięki czemu z jej lokalizacją nie ma większego problemu. Czasami jednak producent decyduje się umieścić ją w innym miejscu, na przykład:

Jeśli naklejka ulegnie uszkodzeniu lub jest nieczytelna, można poszukać jej duplikatu w karcie gwarancyjnej, ponieważ większość producentów umieszcza ją również tam.

Po prawidłowym odczytaniu informacji z tabliczki znamionowej, na pewno bezproblemowo uda się dobrać właściwe części oraz sprawnie przeprowadzić domową naprawę. Życzymy powodzenia!

Tabliczka znamionowa w suszarce do ubrań

Tabliczka znamionowa w suszarce do ubrań

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 4

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za komentarze.x