Tabliczka znamionowa w ekspresie do kawy

katarzyna | 7 czerwca 2019

Twój ekspres znów odmawia posłuszeństwa? Uszkodziła się pompa lub pękła uszczelka? Chcąc wymienić zepsuty element musisz najpierw poznać model oraz numer seryjny sprzętu. Informacje te znajdziesz na tabliczce znamionowej lub w karcie gwarancyjnej produktu.


Co to jest tabliczka znamionowa?

Na tabliczce znamionowej znajdziemy skrót najważniejszych informacji dotyczących modelu sprzętu. Zatem są one niezbędne do właściwego doboru części.  Występuje ona najczęściej w formie naklejki lub blaszki.


Dzięki niej będziemy wiedzieli, między innymi jaki model urządzenia posiadamy, poznamy jego numer serwisowy, datę produkcji oraz podstawowe parametry. Pamiętajmy, że w zależności od posiadanego modelu urządzenia tabliczki te mogą różnić się od siebie ilością informacji oraz typem oznaczenia, na przykład:

  • Electrolux – PNC
  • Bosch – E – Nr.
  • Philips – Model code
  • Krups – Model numer
  • Delonghi – Service numer
Tabliczka znamionowa ekspresu

Gdzie znajduje się tabliczka znamionowa w ekspresie?

Producent zamieszcza ją najczęściej na spodzie urządzenia oraz na ściance przy zbiorniku na wodę. W niektórych modelach może być przyklejona także na przykład do drzwiczek serwisowych. Dodatkowo wszystkie informacje z tabliczki znajdziemy również w książce gwarancyjnej dołączonej do urządzenia przez producenta.

Tabliczka znamionowa ekspresu do kawy

Chcesz szybko znaleźć tabliczkę w ekspresie? Obejrzyj filmik instruktażowy, który pokaże Ci gdzie szukać tych miejsc. Sprawdź poniżej!

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3.8 / 5. Liczba głosów: 26

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marta

SUPER pomoc, dziękuję bardzo, naszukałam się tej tabliczki w moim PhillipsLatteGo i dzięki Państwu odnalazłam ją w moment

1
0
Would love your thoughts, please comment.x