Tabliczka znamionowa piekarnika

katarzyna | 21 marca 2019

Piekarnik uległ awarii? Zepsuła się grzałka? A może uszczelka nie działa tak, jak powinna? Jeśli chcesz wymienić część w swoim urządzeniu, musisz najpierw dobrać odpowiedni element. Tutaj niezbędna będzie tabliczka znamionowa, gdyż na niej podany jest model Twojego urządzenia. a to właśnie po nim bez problemu dobierzesz właściwą część.

Co to jest tabliczka znamionowa?

Jest to nakleja, na której podane są najważniejsze informacje dotyczące danego modelu sprzętu. Znajdziemy na niej między innymi model, numer seryjny czy datę wyrobu. Żeby dobrać właściwą część do urządzenia, niemal niezbędne jest odczytanie danych z tabliczki znamionowej piekarnika.

Są na niej zawarte informacje, których często nie znajdziemy w instrukcji obsługi, a dotyczą na przykład wersji modelu. Dlatego też nie da się dobrać precyzyjnie elementu „na oko”, ponieważ pomimo, że dana część na zdjęciu będzie wyglądała tak samo, to może różnić się wymiarami. Nawet mała różnica w budowie, której nie widać na pierwszy rzut oka, może spowodować, że część nie będzie pasowała do danego modelu.

Tabliczka znamionowa piekarnika

Jakie informacje znajdziesz na tabliczce znamionowej?

Tabliczka znamionowa piekarnika posiada szereg różnych informacji, a dotyczą one między innymi:
– danych producenta
– numer identyfikacyjny sprzętu
– model / typ / kod wyrobu
– serię
– datę produkcji
– moc podaną w kW
– częstotliwość

UWAGA! Oznaczenia na tabliczce znamionowej mogą się różnić się w zależności od producenta.

Najważniejszymi informacjami przy doborze części jest model oraz numer seryjny. Każdy producent ma swoje własne oznaczenie, które go identyfikuje:

  • Electrolux – PNC
  • Bosch – E – Nr.
  • Gorenje – ART NO.
  • LG – Product Code
  • Samsung – M/C – Model code
  • Indesit – Code (11 -cyfrowy numer)
Tabliczka znamionowa piekarnika

Gdzie szukać tabliczki znamionowej?

Piekarnik, to urządzenie, które znajduje się zazwyczaj w zabudowie. Dostęp do jego bocznej lub tylnej obudowy jest więc znacznie utrudniony. A to niestety tam najczęściej producenci umieszczają tabliczkę znamionową. Zatem, skoro nie masz możliwości odnalezienia tabliczki, sprawdź kartę gwarancyjną – często producent również tam podaje informacje zawarte w tabliczce znamionowej.

Tabliczka znamionowa piekarnika

Natomiast, jeśli zamierzasz wymienić w najbliższej przyszłości swój piekarnik, to pamiętaj, żeby przed jego zamontowaniem odszukać tabliczkę znamionową i zrobić jej zdjęcie. Dzięki temu w każdej chwili bez problemu możesz wrócić do danych na niej zapisanych.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 10

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk

Kod serwisowy 854147601021 typ fcem6

ADAM

Witam, musiałem przyciąć uszczelkę- 3mm na całości obwodu, ponieważ nie do końca wchodziła. Zamieszczone zdjęcia pokazują naszą kuchenkę z tabliczkami.
Sprawa załatwiona.
Pozdrawiam
Adam N.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x