Odkurzacz tradycyjny czy robot odkurzający?

anna | 3 lipca 2017

Wśród współczesnych urządzeń odkurzających znajdziemy między innymi takie, które całą pracę są w stanie wykonać za użytkownika. Robot odkurzający to niewątpliwie marzenie wszystkich, dla których odkurzanie jest czynnością męczącą. Czy jednak rozwiązanie to w praktyce rzeczywiście jest tak dobre jak mogłoby się wydawać?


Dźwięk

Nie da się ukryć, że roboty odkurzające są zazwyczaj cichsze niż odkurzacze tradycyjne. Ich użytkownicy jednak często narzekają na częstotliwość emitowanego hałasu – określają go jako „nieprzyjemny” lub „świdrujący”. Praktyka pokazuje jednak, że takie opinie znikają, gdy tylko użytkownik przyzwyczai się do zmiany.

Pojemność zbiornika

To jedna z największych wad robotów sprzątających – w zbiorniku mieści się o wiele mniej pyłu niż w przypadku odkurzacza tradycyjnego. W związku z tym trzeba go znacznie częściej opróżniać (niektórzy użytkownicy robią to nawet codziennie). Trudno się spodziewać, że rozwój technologiczny kiedykolwiek rozwiąże ten problem.

Wygoda

A więc główna przyczyna, dla której sięgamy po roboty odkurzające w miejsce tradycyjnych odkurzaczy. To prawda – robot rzeczywiście sprząta za nas i jest to rozwiązanie niezwykle wygodne. Możemy nawet „kazać” mu sprzątać pod naszą nieobecność. Nawet najlepsze odkurzacze tradycyjne nie są w stanie równać się z robotami w tym aspekcie ich używania.

Skuteczność, a roboty odkurzające i odkurzacze tradycyjne

Pierwsze roboty odkurzające były mniej skuteczne od zwykłych odkurzaczy, współczesne jednak mogą już z nimi konkurować. Co prawda mniejszy rozmiar urządzenia oznacza zazwyczaj nieco mniejszą moc, ale w praktyce robot radzi sobie nie gorzej niż odkurzacz obsługiwany ręcznie.

 


 

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Najciekawsze artykuły