Naprawiaj, nie wyrzucaj!
Dołącz do #RepairChallenge

Pralka wolnostojąca czy pod zabudowę?

Pralka wolnostojąca czy pod zabudowę?

Która pralka jest lepszym rozwiązaniem: pod zabudowę czy wolnostojąca? Na wstępie należy zaznaczyć, że oba rozwiązania mają zarówno wady jak i zalety, więc nie sposób jednoznacznie rozstrzygnąć które z nich jest lepsze. Poniżej przyjrzymy się najważniejszym cechom obu typów pralek. Pomogą nam one zdecydować która z nich będzie lepsza w naszej konkretnej sytuacji.


Spójność wizualna

Niewątpliwą zaletą pralki pod zabudowę jest fakt, że ma ona podobne gabaryty jak inne meble. Dzięki jednolitemu frontowi bez problemu możemy ją więc wkomponować w szereg szafek i zorganizować przestrzeń w sposób wygodny i spójny wizualnie.  Pralka wolnostojąca – dzięki nowoczesnej technologii, również nie odstaje swoim wyglądem od pralki pod zabudowę.

Usuwanie usterek

Pod tym względem lepszym rozwiązaniem wydaje się pralka wolnostojąca. Jeśli urządzenie nie jest zabudowane, o wiele łatwiej będzie nam dotrzeć do uszkodzonych elementów i pozbyć się usterki. Wystarczy odsunąć ją od ściany. W przypadku pralki pod zabudowę konieczne może okazać się również przestawienie innych mebli. Warto wziąć to pod uwagę decydując, co jest dla nas lepszym rozwiązaniem – pralka wolnostojąca czy pod zabudowę.

Konieczność wcześniejszego zaplanowania

Pralkę pod zabudowę powinniśmy zaplanować już na etapie projektowania pomieszczenia w którym ma stanąć. Przy zakupie mebli należy wziąć pod uwagę konieczność zakupu frontu zakrywającego pralkę. Jeśli urządzenie ma stanąć we wnętrzu już umeblowanym pozostanie nam pralka wolnostojąca.

Używanie mebli

Pralka pod zabudowę zazwyczaj trafia do kuchni. Może to trochę ograniczać pole manewru, jeśli chodzi o przechowywanie w przylegających do niej szafkach naczyń. Wibracje pralki często udzielają się meblom oraz naczyniom powodując hałas, a nawet stłuczenia. Możemy albo postawić na pralkę wolnostojącą, albo odsunąć nieco urządzenie od mebli co jednak sprawi, że w szczelinie będą odkładały się trudno dostępne zanieczyszczenia.


Oceń post:
avatar
  Subscribe  
Powiadom o