Pralka przegrzewa wodę

katarzyna | 4 kwietnia 2018

Eksploatacja pralki w wielu przypadkach może przyczynić się do jej uszkodzeń bądź do zmniejszenia efektywności wykonywanej pracy. Poszczególne podzespoły pralki to specjalistyczne układy, które pełnią w urządzeniu poszczególne funkcje. Jednym z nich jest system dbający o temperaturę wody w pralce. Jednym z częstych przypadków jest fakt, iż pralka przegrzewa wodę. Co wtedy robić, jak sobie z tą okolicznością poradzić?

Uszkodzony czujnik temperatury w grzałce

Naturalnym faktem jest, iż za temperaturę odpowiada grzałka. Jednak zamiast od razu wymieniać grzałkę, należy na początek przyjrzeć się czujnikowi temperatury, który stanowi nieodłączny element systemu grzejnego w pralce. W wielu przypadkach czujnik ten się po prostu uszkadza, przez co podaje złą wartość na grzałkę, która to grzeje wodę zbyt mocno. Sprawdzenie czujnika oraz ewentualna jego wymiana bądź naprawa rozwiążą problem.


Uszkodzony termostat

Regulacja oraz utrzymanie odpowiedniej temperatury leży w kwestii termostatu. Jego fizyczne uszkodzenie, ewentualnie zwarcie systemu, może powodować rozregulowanie bądź całkowite uszkodzenie tego elementu. Wymiana termostatu pozwoli ocenić, czy ta prosta naprawa rozwiązała problem podgrzewanej wciąż wody.


Błąd programatora/modułu sterującego

Pralka to urządzenie ściśle trzymające się zaleceń, jakie wydaje jej programator/moduł sterujący. Uszkodzenie tego systemu może powodować nielogiczne zachowania pralki, czego objawem może być wciąż podgrzewana woda. Należy sprawdzić czy moduł sterujący nie jest obarczony uszkodzeniami fizycznymi, przetarciami kabli czy zalaniem. W razie zdiagnozowania problemu w tym miejscu, należy system naprawić, ewentualnie wymienić, co powinno rozwiązać problem.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Najciekawsze artykuły