Naprawiaj, nie wyrzucaj!
Dołącz do #RepairChallenge

Pompa w ekspresie nie działa – objawy

Pompa w ekspresie nie działa - objawy

Baza porad North.pl - napraw z nami usterki 2

Dlaczego pompa w ekspresie nie działa?

Kawa nie płynie z ekspresu

Jeśli po przygotowaniu ekspresu do działania oraz jego włączeniu doświadczasz, iż kawa nie pojawia się w filiżance, możesz podejrzewać, że głównym winowajcą okazać się może pompa w ekspresie. Jej wadliwa praca nie pozwala na swobodny przepływ wody, co w efekcie nie pozwala kawie wypłynąć do filiżanki na „czarny trunek”.

Nie działa funkcja pary

Widząc, że Twój ekspres męczy się podczas pracy, bądź całkowicie przestał działać, możliwe że jest słabe ciśnienie w ekspresie ze względu na pompę, która najzwyczajniej w świecie nie jest w stanie przepompować gorącej wody z bojlera.

Nie parzy tylko zaczyna się czyścić

Decydując się na „małą czarną” włączasz ekspres, a on nie działa. Zaczyna parzyć, lecz po chwili przestaje i zaczyna się czyścić. Co wtedy? To zapewne wina pompy, która nie jest w stanie podać wody, a tym samym nie dojdzie do parzenia kawy. Ekspres wariuje i myśli, że już skończył swoją pracę, więc zaczyna się czyścić.

Buczenie w ekspresie do kawy

Doświadczasz dziwnego zachowania ekspresu? Widzisz, że z jego wnętrza unosi się para i słychać charakterystyczne buczenie w ekspresie? To oznaka, że pompka ma problem z tłoczeniem. Słabe tłoczenie lub jego brak jest oznaką uszkodzonej pompy. Wymiana pompy jest dosyć problematyczna szczególnie w ekspresach, ponieważ są to małe urządzenia z dużą ilością śrubek i podzespołów.

Oceń post:
avatar
  Subscribe  
Powiadom o