Parowar nie wytwarza pary

katarzyna | 8 lutego 2018

Zbyt dużo kamienia w pojemniku

Parowar to urządzenie, które do swojego działania potrzebuje wody. Większe miasta zaliczane są do tych, gdzie czystość wody bieżącej nie zalicza się do wysokiego. W takiej wodzie znaleźć możemy sporo „kamienia”, który bardzo chętnie osadza się na wszelkich elementach urządzeń kuchennych. W tym wypadku zajrzenie do parowaru oraz ewentualne „odkamienianie” oraz wyczyszczenie elementów wewnętrznych, powinno przynieść nam rozwiązanie problemu.

Niewłaściwa eksploatacja

Nie każdy wie, że praca każdego z urządzeń musi odbywać się zgodnie z zaleceniami producenta. W przypadku wielu parowarów, wyraźnym zaleceniem jest parowanie w odpowiednich odstępach czasu. Czasem może przydarzyć się tak, iż chcemy przygotować dwa posiłki jeden po drugim. W takich sytuacjach nie wytwarzanie pary wydaje się normalne, bowiem parowanie powinno przebiegać, co najmniej z 10 minutowymi przerwami.

Uszkodzona grzałka

Parowar to urządzenie wykorzystujące pospolitą grzałkę. Jej sprawność warunkuje działanie urządzenia. Dlatego w sytuacji, kiedy para nie powstaje, należy zastanowić się, czy to nie awaria systemu grzejącego. Należy fizycznie sprawdzić czy grzałka działa, a to pozwoli ocenić nam, czy parowar jest całkowicie bezużyteczny, czy wystarczy wymienić element wadliwy.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o