Naprawiaj, nie wyrzucaj!
Dołącz do #RepairChallenge

Odkurzacz sam się wyłącza

Odkurzacz sam się wyłącza

Regularne sprzątanie to czynność, którą wykonuje każdy z nas. Aby dbać o porządek w domu, wiele osób wykorzystuję specjalne techniki oraz urządzenia, pozwalające efektywnie oraz szybko rozprawiać się z brudem. Jednym z urządzeń, przydających się w tej, jakże nierównej walce z zanieczyszczeniami jest odkurzacz. Mechanizm zastosowany w odkurzaczu, pozwala szybko usunąć wszelkie zabrudzenia (kurz, piach, ziemia) z dywanu czy np. paneli. Praca tej maszyny musi być nienaganna, aby mówić o jej sukcesywnym działaniu. Jednak są takie sytuacje, kiedy, odkurzacz sam się wyłącza. Co wtedy zrobić?

Dlaczego odkurzacz sam się wyłącza?

Zabrudzony filtr

Jedną z przyczyn samo wyłączającego się odkurzacza jest zapchany bądź zabrudzony filtr. Odpowiada on za oddzielanie brudu od powietrza. Jego zatkanie, może przyczynić się do przegrzania silnika, co jednoznaczne jest z wyłączeniem urządzenia. Każdy z nowych odkurzaczy posiada bowiem wbudowany system zapobiegający przegrzaniu. Należy pamiętać, że przyczyną może być zabrudzony filtr, który wystarczy oczyścić, aby rozwiązać problem.

Kup filtr do odkurzacza

Zapchany worek odkurzacza

Wielu z nas sprzątając, często zapomina o jednej banalnej rzeczy. Chodzi tutaj o regularne opróżnianie worka z odkurzacza. Niekiedy po prostu wypada nam z głowy, aby worek oczyścić, to powoduję jego przepełnienie, a w efekcie daję znów przegrzanie maszyny, która automatycznie sama się wyłącza. Rozwiązaniem jest opróżnienie worka.

Kup worek do odkurzacza

Przegrzewanie się urządzenia

Przegrzewanie urządzenia zdarzyć się może również w innych sytuacjach. Zanieczyszczenia, które są dużych rozmiarów, mają skłonność do zostawania w ssawce. Przyczyniają się one do zmniejszenia wydajności odkurzacza, który automatycznie zaczyna mocniej pracować. Oczywiście objawia się to przegrzaniem, co w efekcie daje nam wyłączenie maszyny. Należy przede wszystkim sprawdzić, czy wszystkie układy (ssawka, rura) są drożne.

Uszkodzenie kabla

Zabierając się za sprzątanie, często podpinamy kabel od odkurzacza pod kontakt i ochoczo zabieramy się do działania. Jednak niektórzy spotykają się z sytuacją, gdzie to odkurzacz po włączeniu nie działa, bądź wyłącza się w trakcie pracy. Może być to spowodowane uszkodzeniem kabla bądź wtyczki do kontaktu. Należy dokładnie sprawdzić, czy kabel oraz wtyczka nie są uszkodzone, co może rozwiązać nasz problem.

Kup kabel do odkurzacza

Oceń post:
avatar
11 Comment threads
12 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
JerzyAleksandraAdamMarcinPaweł Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zbigniew
Gość
zbigniew

po włączeniu odkurzacz zatrzymuje się ,a swiatła pulsują

Anita
Gość
Anita

Bosch athlet wyłącza się i włącza podczas pracy. Filtr czysty, pojemnik na śmieci opróżniony. Czasem popracuje 3 minuty czasem wyłącza się już po kilku sekundach.
Irytujące. Kupiony w styczniu tego roku 🙁

Ewa
Gość
Ewa

Nowy V10 wczoraj rozpakowany w przesyłki, bateria naładowana na max po ok 20 minutach lekkiej pracy wyłącza się,.a kontrolka pokazuje rozładowanie

Ignacy
Gość
Ignacy

Odkurzacz działa. Po kilku minutach wyłącza się tylko elektroszczotka. kupiona nowa również po kilku minutach się wyłącza. Pojemnik opróżniony, filtr czysty.

Marianna
Gość
Marianna

Gdzie mogę kupić szczotkę uniwersalną do odkurza z filtrem wodnym model BORA MOD-17

Zbigniew
Gość
Zbigniew

odkurzacz Elektrolux Z8870 Ultraone mało używany po włączeniu wyłącza się po kilkunastu sekundach. Silnik i szczotki sprawdzone. Podejrzewałem termik umieszczony pod jedną ze szczotek ale silnik po podaniu napięcia bezpośrednio czyli z pominięciem „modułów/płytek” działa i nie zatrzymuje się. Nie widać żadnego uszkodzonego/przypalonego elementu na modułach. Ktoś z forum stwierdził, że to na pewno wina FUSE1 ale bezpiecznik jest w porządku. W ostateczności silnik podłączę z pominięciem układów/bezpośrednio, ale będzie zawsze pracować na max obrotach. Mam pewne/hobbistyczne pojęcie o elektryce i elektronice czy mechanice i z tego powodu chciałbym ten problem rozwiązać. Czy ktoś ma jakieś sugestie?

Wojtek
Gość
Wojtek

odkurzacz Cobra II silent padła obsada pierścieni od zwijacza ,gdzie mogę kupić taką część ,bo już przeszukałem internet , wszystkie dostępne serwisy i nic , u Was też niedostępny .

monika
Gość
monika

Posiadam odkurzacz silvercrest bezprzewodowy bez worka wlancza się i sam się wylancza i mrygaja w nim diody co może się dziać

Marcin
Gość
Marcin

Woda wydostaje się poza zbiornik na wodę i wylatuje do komory odkurzacza. Thomas twin tt orca

Paweł
Gość
Paweł

Witam, Od pewnego czasu mam problem z odkurzaczem Electrolux Ultra Silencer, model z około 2008 roku, który uwielbiamy ze względu na parametry – silnik 1800 W, mały, zgrabny, cichy. Otóż odkurzacz wyłącza się po około 3-4 minutach pracy (niezależnie czy ciągnie brud czy po prostu pracuje bez obciążenia). Na pewno nie jest to wina pełnego worka, zepsutego kabla czy obciążenia skutkującego przegrzaniem. Prawdopodobnie coś dzieje się z silnikiem, choć gdy pracuje, nic nie wskazuje, że coś jest nie tak – ciągnie bardzo dobrze, odgłosy pracy silnika są normalne. Po samoczynnym wyłączeniu się odkurzacz „odpoczywa” następne 1-2 minuty po czym wraca… Czytaj więcej »

Adam
Gość
Adam

Kupiłem nówkę sztukę Zelmera Aquwelt Plus i zaraz po zabraniu się za porządki moim NOWYM odkurzaczem, zaczął się wyłączać i włączać… I tak w różnych odstępach czasu… samo wyłączenie trwa jakaś 1 sekundę. I założę się, że przyczyną nie jest NA PEWNO żaden zapchany filtr, worek itp. Kabel też cały… No przecież to kurła nowy odkurzacz! Co w takim razie? Oddać na gwarancję? Pozdrawiam!