Pralki Gorenje WaveActive – co je wyróżnia?

aleksandra | 2 października 2019

Firma Gorenje od lat stawia na łączenie unikatowego designu swoich produktów z praktycznymi i nowoczesnymi funkcjami, które ułatwiają życie konsumentów. Nie inaczej jest w przypadku pralek z serii WaveActive. Modele te skupiają się na usuwaniu zabrudzeń za pomocą sposobów ekologicznych oraz przyjaznych dla środowiska. Jeśli zastanawiasz się, co wyróżnia najnowszą linię produktową Gorenje oraz co oznaczają terminy IonTech czy PowerDrive, przeczytaj nasz artykuł!

WaveActive – skąd ta nazwa?

Już wyjaśniamy. Określenie WaveActive pochodzi od wzoru bębna, znajdującego się we wnętrzu pralek z opisywanej serii. Umieszczone są na nim swego rodzaju fałdy, które w połączeniu z falistymi żebrami 3D, gwarantują świetne efekty prania. W jaki sposób? Nieregularna faktura zmiękcza włókna ubrań, co sprawia, że szybciej schną i łatwiej je wyprasować. Dodatkowo, materiały prześlizgują się po powierzchni bębna w sposób delikatny, wobec czego nie ma możliwości, aby się uszkodziły, rozdarły bądź zaczepiły. Gorenje zadbało więc nie tylko o idealne efekty prania, ale również bezpieczeństwo tkanin.

Pralki Gorenje WaveActive - co je wyróżnia
źródło: youtube.com

Ekologiczne sposoby na czyszczenie

Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, pralki z serii WaveActive wyróżnia ich troska o środowisko naturalne. Producent zdecydował się na zastosowanie funkcji i programów, które usuwają zanieczyszczenia w sposób ekologiczny, ale niosący za sobą doskonałe efekty. Oto najważniejsze z nich:

  • IonTech – do czyszczenia zabrudzeń jest wykorzystywany proces jonizacji, który niweluje do 30% więcej plam. A co najważniejsze, nie wymaga do tego wysokich temperatur czy dodatkowych detergentów i środków chemicznych,
  • SteamTech – jak już od dawna wiadomo, para wodna to skuteczny środek do usuwania nieprzyjemnych zapachów oraz bakterii. Właśnie dlatego w pralkach WaveActive nie trzeba używać płynu do płukania. Na koniec cyklu uruchamiany jest specjalny zabieg parowy, który dokładnie czyści ubrania i sprawia, że są bardziej miękkie, a także łatwiejsze do wyprasowania,
  • Silnik Inverter PowerDrive – samo działanie pralek Gorenje również zostało zaprojektowane z troską o środowisko. Znajduje się w nich nowoczesny silnik, który cechuje moc i wydajność, współgrająca z cichym funkcjonowaniem.

Wszystkie te rozwiązania sprawią, że proces prania będzie nie tylko ekologiczny, ale również ekonomiczny. Niższe rachunki przy najlepszych efektach – to właśnie gwarantuje seria Gorenje WaveActive.

Pralki Gorenje WaveActive - co je wyróżnia

Kilka słów o funkcjach i programach

Pralek z serii Gorenje WaveActive jest naprawdę wiele. W chwili obecnej na stronie producenta znajduje się ich prawie trzydzieści, a więc jest w czym wybierać. Oczywiście w zależności od modelu, programy oraz dodatkowe opcje mogą się różnić. Wymieńmy teraz kilka najpopularniejszych:

  • Funkcja AutoWash, która samodzielnie dopiera odpowiedni program do zawartości bębna,
  • Wskaźnik EcoEye, mający za zadanie na bieżąco dostarczać użytkownikowi informacje o skuteczności wybranego cyklu. Pozwala to na zaoszczędzenie wody i energii,
  • Program AllergyCare, który wykorzystuje wyższą temperaturę oraz dodatkowe płukanie, by usunąć wszelkie pozostałości detergentu. Świetnie sprawdzi się zarówno u alergików, jak i osób o wrażliwej skórze,
  • Zwiększona stabilność dzięki bocznym oraz dolnym panelom StableTech, dodatkowo obniżającymi hałas.

Podczas wyboru pralki z serii WaveActive, warto zwrócić uwagę na to, jakie dodatkowe opcje posiada. Tańsze modele, na przykład W1E60S3/PL, zawierają AllergyCare, AutoWash i StableTech, ale nie oferują wskaźnika EcoEye. Natomiast te z najwyższej półki, typu WS168LNST, mogą się pochwalić pełną gamą nowoczesnych funkcji. Można więc bez problemu dobrać model odpowiedni do swoich potrzeb oraz budżetu.

Pralki Gorenje WaveActive - co je wyróżnia

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.2 / 5. Liczba głosów: 17

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o