Neofrost w lodówce Beko – na czym polega?

katarzyna | 8 czerwca 2021

Marka Beko stworzyła autorskie rozwiązanie dla niektórych modeli lodówek. Niby proste urządzenie, nie powinno już nas niczym niezwykłym zaskoczyć, a tutaj proszę technologia neofrost w lodówce. Wcześniej był to noFrost, który charakteryzował się utrzymaniem stałego poziomu wilgotności w lodówce niezależnie od warunków klimatycznych. A teraz co? Wyjaśniamy.

Dzięki obiegowi chłodnego powietrza wewnątrz lodówki, ciepłe powietrze jest ciągle wypierane i nie ma możliwości powstawania szronu na tylnej ściance lodówki. Lodówki z systemem no frost mają swoich zwolenników i przeciwników. Jedni mówią, że taki system doprowadza do wysuszania się żywności, a drudzy, że dzięki niskiej wilgotności produkty dłużej zachowują świeżość. Wybór technologii chłodzenia zawsze jest sprawą indywidualną i zależy od użytkownika.

Jak działa neofrost w lodówce Beko?

Technologia neofrost w lodówce charakteryzuje się podwójnym obiegiem powietrza, który działa niezależnie w chłodziarce, jak i zamrażarce. Dwa odrębne obiegi chłodnego powietrza w znaczny sposób zmieniają oblicze domowej lodówki. Zapewniają stałą temperaturę wewnątrz urządzenia oraz brak problemów z cyrkulacją powietrza. Taka technologia przedłuża świeżość produktów bez mieszania się zapachów. Nikt z nas nie lubi zapachu ryby, czy surowego mięsa w lodówce.

System neofrost można śmiało nazwać ulepszoną technologią full no frost. Do głównych zalet zaliczymy:

  • artykuły spożywcze nie pokrywają się szronem,
  • optymalna wilgotność warzyw i owoców,
  • samo rozmrażanie się lodówki
  • dwie niezależne strefy chłodzenia
  • oszczędność energii
  • wysoka klasa energetyczna
neofrost w lodówce beko
Źródło: www.beko.pl

Przykładowe modele lodówek Beko z systemem neofrost:

CNE520E23ZDX

Lodówka z ręczną kostkarką i aktywnym jonizatorem, który eliminuje brzydkie zapachy oraz zabija drobnoustroje. Energooszczędne oświetlenie zawdzięcza panelom LED a dystrybutor wody zapewni Tobie zawsze świeżą i przefiltrowaną wodę do picia. Pamiętaj tylko o regularniej wymianie filtra wody!

CNA365E30ZGB

Lodówka nie tylko posiada wspomniany neofrost, ale również Active Fresh Blue Light, czyli niebieskie światło wspomagające proces fotosyntezy w warzywach i owocach. Zadaniem jonizatora powietrza jest pochłanianie brzydkich zapachów z lodówki. Dlatego trzeba pamiętać o regularnej wymianie filtra, ponieważ po kilku miesiącach traci właściwości absorbcyjne. Cena waha się w okolicy 2,5 tys. złotego. Dostępna w kolorze czarnym. Pasuje do eleganckich kuchni w loftowym klimacie.

RCNA406E40W

Poza standardowymi funkcjami lodówka posiada „alarm otwartych drzwi”. Jeżeli niechcący nie domkniemy drzwiczek to usłyszmy sygnał dźwiękowy informujący nas o tym. Dodatkowa półka druciana na butelki zwiększa powierzchnię dla innych rzeczy. Dostępna w kolorze czarnym (ciemny inox) i białym. Niektóre serie tego modelu posiadają wbudowany dystrybutor wody.

Lodówka RCNA400E30ZX

Automatyczne rozmrażanie części chłodzącej, jak i zamrażarki jest rarytasem w tej lodówce Beko. Cena urządzenia poniżej 2 tys. złotych plasuje tę lodówkę, jako najtańszą w naszym zestawieniu. A po co przepłacać? Prawda?

Jakie wady?

Wielu użytkowników skarży się na zbierającą się wodę w lodówce, co może oznaczać, że nie wszystkie modele lodówek Beko z neofrost radzą sobie z obiegiem chłodzenia. Słabe elementy konstrukcyjne dolnych szuflad sprawiają, że szybko pękają i trzeszczą podczas użytkowania. Na minus wypadają uszczelki drzwi, które niestety nie mają mocnego magnesu i trzeba sprawdzać domknięcie. W przypadku lodówek oszczędność na materiałach jest niewskazana, ponieważ sprzęt użytkujemy codziennie. Musi być niezawodny i w miarę cicho chodzić. 


Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 14

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za komentarze.x