Naprawa myjki ciśnieniowej

katarzyna | 21 lutego 2017

Myjka ciśnieniowa to urządzenie, które przydaje się zarówno w pracach przy porządkach domowych, jak również w ogrodzie. Jej szerokie zastosowanie sprawia, że urządzenie jest coraz bardziej popularne. Swoje zastosowanie znalazła nie tylko w gospodarstwach domowych, ale także używana jest przez profesjonalne firmy sprzątające oraz serwisy samochodowe. Najczęściej wykorzystywana jest do mycia powierzchni na zewnątrz oraz do powierzchni z utrudnionym dostępem. Z łatwością usunie rdzę, farbę, piasek, błoto, a nawet smary i oleje.


Praktyczne urządzenie w pracach domowych i nie tylko

Regulacja strumienia wody daje możliwość wszechstronnego zastosowania. Myjki ciśnieniowe mogą być różnej wielkości i mogą pełnić różne funkcje. Do prac domowych wystarczy niewielkie urządzenie, które można z łatwością przenieść w inne miejsce. Do profesjonalnego użytku maszyny są zazwyczaj większe i muszą charakteryzować się większą wydajnością. Warto zwrócić uwagę nie tylko na gabaryty, ale również na ciśnienie wody, jakie osiąga myjka. Myjki do użytku domowego osiągają zazwyczaj ciśnienie ok. 50-130 bar.


Akcesoria do myjki ciśnieniowej

Oprócz standardowych parametrów, które posiadają myjki tj. osiągane ciśnienie oraz wielkość i waga urządzenia warto zwrócić uwagę na akcesoria, jakie posiada myjka ciśnieniowa w zestawie. Dodatkowe elementy często ułatwiają czyszczenie powierzchni oraz dostanie się w trudno dostępne miejsca. Aktualnie w sprzedaży dostępnych jest wiele akcesoriów, które pasują do myjek ciśnieniowych. Profesjonalne sklepy internetowe np. north.pl w celu łatwiejszego dopasowania elementów do urządzenia, umożliwiają sprawdzenie czy dana część będzie pasowała do modelu naszego urządzenia.

Taka funkcjonalność pozwala uniknąć ewentualnych pomyłek w wyborze części do myjki ciśnieniowej i dostępnych akcesoriów. Różnego rodzaju szczotki, przedłużki węża oraz końcówki czyszczące pomogą w usunięciu trudnych plam i zabrudzeń. W ofercie dostępne są również specjalne koncentraty przeznaczone np. do myjki do okien. Myjka ciśnieniowa to praktyczne urządzenie, które znacznie ułatwia prace domowe oraz doskonale sprawdza się w użytkowaniu na szeroką skalę przez specjalistyczne firmy sprzątające oraz np. warsztaty samochodowe.


Uszkodzenie myjki ciśnieniowej

Awaria urządzenia może się niestety zakończyć koniecznością naprawy myjki ciśnieniowej. Na szczęście dostępność części oraz doświadczenie w serwisowaniu urządzeń sprawia, że z większością awarii można sobie poradzić. Częstym problemem jest nieszczelność myjki powodująca, że z urządzenia wycieka woda. Przyczyn może być wiele m.in. pękniecie rurki doprowadzającej wodę lub po prostu poluzowanie się jakiegoś elementu wewnątrz myjki.

Można spróbować samodzielnie odkręcić urządzenie i sprawdzić czy wszystkie części są na miejscu i czy nic się nie poluzowało. W przypadku spadku wydajności urządzenia, w pierwszej kolejności warto sprawdzić czy przyczyną nie jest zatkany wąż lub zatkana końcówka dyszy. Jeśli to nie pomoże, warto sięgnąć po poradę na profesjonalnych forach internetowych lub skontaktować się z serwisem naprawczym. Przy bardziej skomplikowanych naprawach konieczny będzie zakup odpowiednich części do myjki ciśnieniowej.


Gdzie kupić części do myjki ciśnieniowej?

W przypadku awarii myjki ciśnieniowej niezbędna może okazać się wymiana konkretnych elementów urządzenia np. przez serwis naprawczy. Warto w takiej sytuacji zwrócić uwagę na to, jakiej jakości części zostaną wykorzystane do naprawy urządzenia. Niektóre serwisy pozwalają na zakup niezbędnych elementów samodzielnie, jednak w takim przypadku warto dowiedzieć się jaka dokładnie część wymaga wymiany, aby uniknąć pomyłki i niepotrzebnego stresu. Szeroki wybór części do myjki ciśnieniowej oraz do innych urządzeń AGD i RTV znajdą Państwo w sklepie internetowym north.pl.

Po wpisaniu nazwy elementu w polu wyszukiwarki następuje proces przeszukiwania bazy, a następnie wyświetlana jest lista pasujących produktów wraz z ceną. Warto zwrócić uwagę na to czy produkt dostępny jest od ręki czy jest na zamówienie. Bardzo często sklepy internetowe określają również orientacyjny czas dostawy. Jest to istotne szczególnie w przypadku produktów na zamówienie.


Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 2.5 / 5. Liczba głosów: 42

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x