Kule do suszarki – do czego służą?

katarzyna | 22 grudnia 2017

Każda matka doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pranie zaczyna się wtedy, kiedy mamy, co najmniej dwójkę dzieci. Pralka działa, co dzień i to po kilka razy. W takich sytuacjach stajemy często przed dylematem, gdzie mamy suszyć te ubrania? Elektryczne suszarki przychodzą nam z odsieczą, zaś elementem, który usprawni ich pracę są kule do suszarki. Do czego służą i czy wykazują skuteczność?

Kule do suszarki zmiękczają tkaniny

Korzystanie z kul do suszarek, wpływa korzystnie na miękkość tkanin. Dosyć twarda struktura piłek, w trakcie pracy suszarki, obijając się o siebie rozmiękcza tkaniny. Proces suszenia dzięki temu, pomimo szybko wysuszonego prania, pozwala nam także zauważyć, że ubrania staną się delikatne oraz bardzo przyjemne w dotyku. W sumie kule są dobre do prania kurtek w pralce, fajnie rozbijają strukturę i nie powodują zbicia pierza albo watoliny (w zależności od wypełnienia kurtki).

Wspomagają suszenie

Jednym z głównych zadań, kul jest przede wszystkim wspomaganie suszenia. Odbywa się to za pośrednictwem zwiększonej cyrkulacji powietrza. Kule dodane do procesu suszenia, pozwalają na dotarcie powietrza do miejsc bardzo ciężko dostępnych. Powietrze, krążąc bardzo swobodnie ma możliwość wysuszenia miejsc, które do tej pory zawsze pozostawały mokre.

Zastępstwo płynu

Większość z nas, dodaje do prania płyn zmiękczający. Każdy lubi, bowiem pranie miękkie i pachnące. Jednak w przypadku alergików, sprawa już nie wygląda tak korzystnie. Płyn często uczula, przez co powoduje nieprzyjemne sytuacje. Co wtedy?

Z pomocą przychodzą nam kule do suszarki, które idealnie nadają się, jako zastępstwo płynu. Pozwalają one uniknąć reakcji alergicznej, jednocześnie zmiękczając oraz dokładnie susząc nasze pranie.

W przypadku zakupu suszarki elektrycznej do swoich domów, rozważmy również zakup kul/piłek do suszenia. Stanowią one dodatek, który przy niskiej cenie, może dać nam wiele dobrego. Przede wszystkim wspomoże proces cyrkulacji powietrza, dokładniej susząc pranie, ale również zapobiegnie możliwym powikłaniom zdrowotnym w przypadku osób obarczonych alergią.

Wynalazek ten stanowi przykład, narzędzia uniwersalnego oraz bardzo przydatnego. Od momentu, kiedy go nabędziesz zobaczysz, że każde suszenie będzie przebiegało szybciej oraz skuteczniej.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 2

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Najciekawsze artykuły