Jak założyć filtr we frytkownicy?

pawel | 17 grudnia 2018

Frytkownica to praktyczne urządzenie, które ostatnimi czasy szturmem podbija rynek sprzętów AGD. Obecnie dostępne modele są świetną alternatywą dla zdrowych frytek, które tak wielu z nas uwielbia! Bo jeśli mamy ochotę na frytki, nie musimy wybierać tych niezdrowych z fast food. Teraz możemy przyrządzić je samodzielnie w domu. Frytkownice mają to do siebie, że przygotowują ulubioną przekąskę prawie bez użycia tłuszczu lub na niewielkiej jego ilości. Dlatego też cieszą się tak dużym powodzeniem wśród konsumentów. Jednak aby sprzęt działał bez zarzutu, bardzo ważna jest jego regularna konserwacja. A to oznacza przede wszystkim wymianę filtrów. Jeśli nie wiesz, jak założyć filtr we frytkownicy w prawidłowy sposób, zapraszamy do lektury. Zaraz wszystko będzie jasne!

Frytkownica Tefal

Zastosowanie filtra

Filtr we frytkownicy jest jedną z ważniejszych części w urządzeniu. Jego rolą jest pochłanianie wszelkich zapachów powstających podczas przygotowywania frytek. Zapobiega także przedostawaniu się oparów. Dzięki niemu nie musisz martwić się o nieprzyjemny zapach w domu po smażeniu. Filtr świetnie poradzi sobie z tymi wszystkimi niedogodnościami.

Filtr do frytkownicy

Gdzie znajduje się filtr we frytkownicy?

Jego umiejscowienie jest zależne od producenta i modelu. Jednak najczęściej można znaleźć filtr w pokrywie urządzenia. Czasem występuje też w dolnej części. Jest wykonany z miękkiego, jakby filcowatego materiału. Kształt także jest zależy od modelu sprzętu, jednak najczęściej jest okrągły albo prostokątny.

Przygotowujemy frytki we frytkownicy Tefal!

Jak poprawnie założyć filtr we frytkownicy?

Jego wymiana nie jest skomplikowana. Przed przystąpieniem do jakiejkolwiek wymiany lub naprawy, zawsze trzeba odłączyć urządzenie od źródła zasilania. Następnie zdejmujemy pokrywę tak, żeby móc dostać się do samego filtra. Wówczas wyciągamy stary i montujemy nowy, w tym samym miejscu. Ułożenie nowego filtra w urządzeniu powinno być intuicyjne. Filtry dobieramy po oznaczeniach z tabliczki znamionowej, ponieważ mogą się one różnić kształtem lub rozmiarem w zależności od producenta.

Przygotowanie frytek

Wymiana filtra

Wedle zaleceń producenta, maksymalnie co pół roku. Pamiętajmy jednak, że wszystko zależy od tego, jak często używamy frytkownicę. Jeśli samo urządzenie jest włączane raz na 6 miesięcy, to oczywiście wymiana co pół roku nie ma sensu. Co ważne, filtrów nie myjemy. Zużyty po prostu wyrzucamy i na jego miejsce wkładamy nowy. Regularna konserwacja urządzenia i wymiana filtrów zapewni długą żywotność urządzenia, efektywną jego pracę i radość z przyrządzania zawsze dobrych i smacznych przekąsek.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 7

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
Karolina

Jak wymienic filtr w philips ovi xxl

Katarzyna

W ovi nie ma filtra, bo to jest frytkownica beztłuszczowa.

Karolina

Dziękuję a co można zrobić aby frytkownica nie dymiła. Mięsa muszę smażyć na zewnątrz.

Dawid

Zakupiłem właśnie ovi xxl, użytkowany 4 dni po zrobieniu kurczaka odechciało mi się tego urządzenia. Zapach w calym domu otwarte okna i włączony parownik.
Można w tym urządzeniu gdzieś taki filtr dołożyć?

Luiza

Niestety producent nie przewidział miejsca na taki filtr.

Joanna

Tak lekko nie wynika z tego gdzie ten filtr się montuje ? Zdejmuje pokrywę – mam śrubokrętem ją rozkręcić ? Po co mam zdemontować pokrywę ?

Aleksandra

Prosimy o podanie modelu urządzenia, abyśmy mogli coś więcej podpowiedzieć.

7
0
Będę wdzięczny za komentarze.x