Jak wyczyścić filtr w suszarce?

pawel | 28 listopada 2018

Suszarka to w dzisiejszych czasach bardzo praktyczne urządzenie. Choć nie jest jeszcze tak popularna jak pralka, to wzbudza coraz większe zainteresowanie i podbija serca tych, którzy już ją mają w swoim domu. Dzięki niej kończą się takie historie jak rozkładana suszarka na środku pokoju, czy przeładowane wręcz suszarki sufitowe w sezonie zimowym. Jednak aby cieszyć się niezawodnością tego urządzenia przez długi czas, trzeba pamiętać o odpowiedniej konserwacji.

W suszarce bębnowej bardzo ważnym elementem jest filtr puchu . Należy go czyścić regularnie. W przeciwnym wypadku szybko się zapcha. To z kolei sprawi, że będzie źle filtrował kłaczki pozostałe z ubrań, które przedostaną się dalej. Potem już tylko zrobi się niedrożność, a to prosta droga do usterki całego urządzenia. Zatem jak wyczyścić filtr w suszarce? Podpowiadamy poniżej.

Gdzie znajdziemy filtr w suszarce?

Filtr puchu lub filtr kłaczków to dość spory prostokątny materiał, opakowany w plastikową komorę. Znajduje się wewnątrz urządzenia. W wielu modelach znajdziemy go na drzwiczkach, a także w części załadunkowej. Jeśli masz problem z namierzeniem filtra w swojej suszarce, skorzystaj z instrukcji obsługi. W niej producenci umieszczają wszystkie ważne informacje dotyczące sprzętu i poszczególnych części, zatem bez problemu znajdziesz też informacje na temat filtra.

Jak czyścić filtr w suszarce?

Przede wszystkim często. Filtr powinniśmy czyścić po każdym suszeniu. Wówczas wystarczy tylko zebrać ręką pozostałe po suszeniu kłaczki i gotowe. Jeśli jednak na filtrze zbierze się więcej zanieczyszczeń, możemy usunąć je przy pomocy odkurzacza. Ostatecznie możemy opłukać go pod bieżącą wodą. Pamiętajmy jednak, że mokrego filtra nie wolno montować z powrotem w suszarce, dlatego najpierw trzeba go osuszyć. Istotne jest też pielęgnowanie plastikowej obudowy, nie tylko samego filtra. Można ją przetrzeć wilgotną ściereczką.

Co się stanie jeśli zaniedbamy czyszczenie filtra w suszarce?

Filtr puchu odpowiada za zatrzymywanie włókien pochodzących z tkanin, które suszymy. Jeśli nie będziemy czyścić regularnie filtra, zapcha się on tymi zanieczyszczeniami. To będzie skutkowało blokowaniem swobodnego przepływu powietrza, co z kolei jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego urządzenia. Jeśli kłaczki przedostaną się do innych podzespołów, spowodują ich przegrzanie. A to ostatecznie doprowadzi do uszkodzeń w całym urządzeniu. Warto zatem pamiętać o regularnym czyszczeniu filtra.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.4 / 5. Liczba głosów: 9

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za komentarze.x