Jak szybko i łatwo myć okna? Czy istnieje taki sposób? Jak działa myjka ciśnieniowa? Na te i inne pytania odpowiadamy w tekście! Sprawdź.
Mycie okien to jedno z najbardziej nielubianych czynności domowych większości gospodyń. Jest to nierzadko ciężka praca fizyczna. Ale też często okazuje się być żmudna, bo nie bez powodu, ktoś powiedział: „jeśli chcesz, by zaczęło padać, to umyj okna.” Czy jest zatem jakiś sposób, żeby szybko i dokładnie myć okna, by cieszyć się czystymi szybami bez smug? Jest kilka sposobów, zapraszamy do lektury.
Ściereczki z mikrofibry
To chyba najczęściej stosowany i najprostszy sposób mycia okien, luster i szyb. Dzięki tym specjalnym ściereczkom nie musisz używać żadnych środków myjących. Wystarczy najpierw zwilżona pod bieżącą wodą ściereczka z mikrofibry, a potem sucha do polerowania umytej powierzchni. Szybko i bez smug!
Jak myć okna to tylko gazetą?
Jeśli zapytasz swoją babcię o najlepszy sposób na mycie okien, wskaże ci z pewnością dwie drogi. Po pierwsze ocet, który świetnie rozprawi się z brudem i dokładnie myć okna. Po drugie gazety codzienne. Dlaczego? Tusz, który znajduje się na dziennikach świetnie poleruje szyby. Zatem warto właśnie w ten sposób kończyć mycie okien. Błysk gwarantowany.
Myjki ciśnieniowe
Powiesz, no ok., wszystko fajnie, ale jesteśmy w XXI wieku i warto znaleźć sposób, który w mniejszym stopniu angażuje siłę naszych rąk i więcej pracy wykona za nas. Jasne, racja. Tu z pomocą przychodzą myjki ciśnieniowe. To cudowny wynalazek, który sprawdzi się nie tylko w domu. Pomoże też na przykład w umyciu samochodu. Jej efektywne działanie zapewnia elektryczna pompa, która podaje wodę pod wysokim ciśnieniem.
Dzięki temu myjka ciśnieniowa jest w stanie usunąć nawet bardzo mocno przylegający do powierzchni brud i zanieczyszczenia. Aby jeszcze szybciej i dokładniej myć okna, należy użyć odpowiednich środków czyszczących. Na rynku dostępnych jest wiele modeli myjek wraz z płynami myjącymi i przeróżnymi akcesoriami. Wszystko zależy od tego, jakie zastosowanie znajdziemy dla naszego urządzenia – czy ma to być sporadyczna pomoc w domu, czy częsty wielofunkcyjny pomocnik.