Jak dbać o blender stojący Zelmer SB1000?

katarzyna | 23 kwietnia 2018

Nigdy nie przeciążaj silnika blendera

Maksymalny czas jednostajnej pracy to 2 minuty. Po tym czasie, jeżeli nagminnie będziesz go przekraczał to możesz spalić silnik. Zrób przerwę około minuty na wystygnięcie blendera. Trzeba pamiętać, że sprzęt małego agd nie jest przeznaczony do pracy ciągłej. Urządzenia te posiadają dużą moc, ale nie są przystosowane do stałej pracy.

Przed pierwszym użyciem…

Pamiętaj, że jeżeli po raz pierwszy używasz blendera to przemyj dzbanek oraz pokrywy pod bieżącą wodą z dodatkiem detergentu. Następnie pozostaw do wyschnięcia lub wytrzyj do sucha przez użyciem. Nie wkładaj żadnych elementów blendera do zmywarki, może to negatywnie wpłynąć na pracę całego urządzenia. Pod żadnym pozorem nie zanurzaj silnik do wody, tym bardziej do innego rodzaju płynu.

Tryb oszczędzania energii

Jeżeli przez 1 minutę nic nie robisz z blenderem, on automatycznie przechodzi w tryb oszczędzania energii i wyłącza się wyświetlacz. Aby go wybudzić wystarczy wcisnąć dowolny przycisk na panelu sterowania.

Miksuj z głową

Miej na uwadze, żeby na raz nie podawać dużych cząstek pożywienia, ponieważ może to spowodować zablokowanie się blendera. Najpierw wkładaj te najtwardsze i stopniowo pozostałe. Pamiętaj również o ilości wsadu, aby nie przekroczyć objętości dzbanka tj. 1500 ml. W innym wypadku w trakcie pracy może wyciec na zewnątrz i zabrudzi nam stanowisko pracy. Dodatkowo, jeżeli nie użyjemy pokrywy istnieje ryzyko wyrzucenia produktów na zewnątrz. Przed jej nałożeniem zwilżmy nieco wodą uszczelkę.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o