Gorące pranie z pralki

pawel | 26 października 2021

Nikt z nas nie lubi wyciągać gorącego prania z pralki, tym bardziej poplamionego, czy mokrego. Takie objawy wskazują na problem z pralką. Dla nas urządzenia te nie mają tajemnic, więc zobacz, co się uszkodziło. Napraw sam pralkę!


Uszkodzony czujnik temperatury

Czujnik temperaturyznajduje się zaraz przy złączach grzałki. Jego funkcją jest odczytywanie temperatury, która panuje w pralce. Jeżeli uszkodził się, może powodować jej niewłaściwą pracę – np. stale podgrzewać wodę. Jego błędne odczyty mogą spowodować nadmierną pracę grzałki. Uszkodzony czujnik wystarczy wypiąć. W zależności od modelu pralki sprzedawany jest osobno lub z całą grzałką.


gorace pranie z pralki

Podłączenie do ciepłej wody

Może mało prawdopodobne, ale jeżeli podłączyłeś pralkę do ciepłej wody, to może pojawić się problem. Sprawdź podłączenie pralki. Prawidłowe  zimna woda! Po to jest grzałka w pralce, aby podgrzała wodę do odpowiedniej temperatury zgodnej ze wskazaniem programatora. W innym wypadku, ubrania będą zawsze prane oraz płukane w gorącej wodzie.

Uszkodzony przekaźnik grzałki na module

W ostatecznym rozrachunku, jeżeli powyższe diagnozy nie sprawdziły się może być sytuacja, że uszkodził się przekaźnik odpowiadający za grzanie w pralce. Zlokalizowanie tego elementu na module sterowania nie należy do łatwych zadań, jeżeli nie znamy się na elektronice. Fachowiec byłby w stanie to wymienić i przywrócić stan, w którym pranie po wyjęciu z pralki będzie chłodne. Nadmierna praca grzałki może doprowadzić do szybszego zużycia części.

Zobacz nasze inne artykuły:

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 17

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
Piotr

Witam mam problem z pralką i nie wiem co może być przyczyną woda w Oracle dochodzi powyżej 80 stopni i nie przełącza na wirowanie

Luiza

Powodem takiej sytuacji jest zazwyczaj niesprawny czujnik który nie przekazuje informacji do modułu by odłączyć grzałkę.

Paweł

Witam jest może tym sklepie łożysko albo cały zestaw ktury mam tam wymienić pralka beko mwue7636cw

Katarzyna

w tej pralce zbiornik jest klejony i na podstawie oznaczeń starych łożysk trzeba dobrać nowe.

4
0
Będę wdzięczny za komentarze.x