Gorące pranie z pralki

pawel | 26 października 2021

Nikt z nas nie lubi wyciągać gorącego prania z pralki, tym bardziej poplamionego, czy mokrego. Takie objawy wskazują na problem z pralką. Dla nas urządzenia te nie mają tajemnic, więc zobacz, co się uszkodziło. Napraw sam pralkę!

Problem z grzałką

Jeżeli grzałka nadmiernie grzeje wodę podczas prania, bardzo szybko się o tym przekonamy, ponieważ pranie po wyjęciu będzie gorące i zarazem może się skurczyć. Pranie w wyższych temperaturach niż na wskazaniu z metki na odzieży niestety skutkuje skurczeniem się materiału, szczególnie bawełny. W takim przypadku należy niezwłocznie sprawdzić stan grzałki, zmierzyć oporność miernikiem. W wielu przypadkach gołym okiem widać uszkodzenia oraz nadpalenia. Wymiana grzałki w pralce nie jest problematyczna. Zwróć również uwagę na czujnik, który jest przy grzałce. Pranie wyjęte z pralki powinno być zdecydowanie chłodniejsze.


Uszkodzony czujnik temperatury

Czujnik temperatury znajduje się zaraz przy złączach grzałki. Jeżeli uszkodził się, może powodować jej niewłaściwą pracę. Jego błędne odczyty mogą spowodować nadmierną pracę grzałki. Uszkodzony czujnik wystarczy wypiąć. W zależności od modelu pralki sprzedawany jest osobno lub z całą grzałką.


gorace pranie z pralki

Podłączenie do ciepłej wody

Może mało prawdopodobne, ale jeżeli podłączyłeś pralkę do ciepłej wody, to możesz mieć problem. Niby sprawa oczywista, ale uwierzcie, czasami majsterkowicze potrafią różne dziwne rzeczy robić przy urządzeniach. Sprawdź podłączenie pralki. Prawidłowe – zimna woda! Po to jest grzałka w pralce, aby podgrzała wodę do odpowiedniej temp. zgodnej ze wskazaniem programatora.

Uszkodzony przekaźnik grzałki na module

W ostatecznym rozrachunku, jeżeli powyższe diagnozy nie sprawdziły się może być sytuacja, że uszkodził się przekaźnik odpowiadający za grzanie w pralce. Zlokalizowanie tego elementu na module sterowania nie należy do łatwych zadań, jeżeli nie znamy się na elektronice. Fachowiec byłby w stanie to wymienić i przywrócić stan, w którym pranie po wyjęciu z pralki będzie chłodne. Nadmierna praca grzałki może doprowadzić do szybszego zużycia części.

Zobacz nasze inne artykuły:

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.1 / 5. Liczba głosów: 12

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x