Gdzie powinna stać lodówka w kuchni?

pawel | 23 stycznia 2018

Lodówka powinna znajdować się blisko drzwi kuchennych

Gdzie powinna stać lodówka w kuchni? Praktycznym rozwiązaniem będzie umiejscowienie, jej jak najbliżej wyjścia z kuchni. Chcąc wziąć coś z lodówki nie musimy przechodzić przez całą kuchnię, co może przeszkadzać innym domownikom. Element ten sprawdza się również w sytuacji, kiedy mamy ciężkie zakupy. Lodówka znajdująca się bliżej pozwala nam na mniejszy wysiłek z „siatkami”.

Lodówka powinna znajdować się z dala od źródeł ciepła

Element ten stanowi najważniejsze kryterium umiejscowienia lodówki. Należy pamiętać, aby nie stawiać jej blisko źródeł ciepła np. piekarnika czy kuchenki. Ciepło emitowane w trakcie gotowania, może niekorzystnie wpłynąć na funkcje lodówki, co przyczynić się może do jej szybszego zepsucia.

Odległość 10 cm od ścian

W większości zaleceń producenta, widnieje informacja o nie dosuwaniu lodówki bezpośrednio do ściany. Należy zachować odstęp około 10 cm. Pozwoli to na sprawne oraz efektywne działanie urządzenia chłodniczego, które nie będzie zakłócane przez przegrzewanie płynące z tego tytułu.

Nasza wygoda

Oczywiście wszystkie powyższe zasady są bardzo elastyczne oraz stanowią tylko poradę. Ustawienie lodówki należy przemyśleć oraz wybrać rozwiązanie, które zapobiegnie problemom, ale również rozwiąże problemy ludzkiej wygody.

Najważniejszym elementem przy wybieraniu miejsca dla lodówki, jest jej bezpieczeństwo. Należy umiejscowić urządzenie tak, aby nie przeszkadzało one nam w kuchni, ale także, aby nie zepsuło się z tego powodu. Najlepiej ustawić ją tam, gdzie jest nam wygodnie ją eksploatować oraz nie jest ona w bezpośrednim kontakcie z źródłami ciepła.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.1 / 5. Liczba głosów: 9

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
dwsa

Bardzo dziękuje za pomoc

dwsa

Jest to super strona polecam

4
0
Będę wdzięczny za komentarze.x