Oceń artykuł
Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!
Średnia ocena 2.6 / 5. Liczba głosów: 5
Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.
katarzyna | 22 marca 2017
Po zakończeniu prania w bębnie jest ciepło i wilgotno – to doskonałe warunki dla bakterii żerujących na tkaninach, których rozwojowi zawsze towarzyszy nieprzyjemny zapach. Spróbujmy wyrobić sobie nawyk wyjmowania ubrań z pralki zaraz po praniu. W ten sposób zapobiegniemy pojawieniu się problemu.
Jak w punkcie powyżej – wnętrze bębna jest idealną pożywką dla bakterii, zwłaszcza w połączeniu z wilgocią. Zostawiając zamknięte drzwiczki, skutecznie zapobiegasz możliwości wywietrzenia urządzenia. Warto zostawiać więc uchylone drzwi, choć przez jakiś czas po skończeniu prania.
Filtr jest elementem, który przy normalnej eksploatacji pralki wymaga regularnego czyszczenia. Jeśli jest zapchany gromadzi się w nim woda wraz z zanieczyszczeniami. Jeżeli pranie ma nieprzyjemny zapach, może to oznaczać zabrudzony filtr – szczególnie jeśli świeci się kontrolka.
Podczas wirowania we wgłębienia fartucha mogą dostawać się różne przedmioty – chusteczki, skarpetki itp. Na nich również żerują bakterie. Jeśli wyeliminowaliśmy przyczyny wymienione w powyższych podpunktach, spróbujmy wyczyścić fartuch. Najlepiej przemyć go wodą z płynem do naczyń.
Dozownik pralki należy regularnie czyścić. Mimo, że łatwo się do niego dostać, wielu użytkowników i tak go zaniedbuje. Tymczasem zalegający proszek po prostu gnije i może powodować, że pranie ma nieprzyjemny zapach. Spróbujmy przeczyścić szufladę, co powinno pomóc.