Brak światła w piekarniku

katarzyna | 28 czerwca 2017

W kuchni piekarnik odgrywa istotną rolę. Regularna konserwacja i dokładne czyszczenie są kluczowe dla przedłużenia żywotności poszczególnych części, co pozwala na długotrwałe korzystanie z tego urządzenia w pełni sprawności. Jednak równie ważne jest szybkie reagowanie na ewentualne drobne usterki. Jednym z najczęstszych problemów w piekarniku jest niedziałające światło w piekarniku. Problem z oświetleniem piekarnika nie jest awarią, która wyeliminowałaby urządzenie z eksploatacji. Usunięcie usterki jest na tyle proste, że zwlekanie z tym nie ma większego sensu. Poniżej omówimy pokrótce najczęstsze przyczyny braku światła w piekarniku. Szybciej zlokalizujesz źródło problemu i zlikwidujesz we własnym zakresie!

Niedokręcenie żarówki

Najczęstszą przyczyną braku światła w piekarniku jest po prostu niedokręcenie żarówki. To szczególnie prawdopodobne, gdy żarówka była w ostatnim czasie wymieniana. Zdjęcie osłony żarówki i dokręcenie jej powinno załatwić sprawę, pamiętajmy jednak, aby robić to przy ostudzonym piekarniku i przez szmatkę. Żarówki do piekarnika są bardzo delikatne i łatwo mogą ulec pęknięciu.

Zobacz instrukcję: jak wymienić żarówkę w piekarniku Amica?

Przepalona żarówka

Jeśli dokręcenie nie pomoże, to najprawdopodobniej żarówka uległa przepaleniu. Problemu pozbędziemy się wymieniając ją na nową, co nie jest ani trudne, ani drogie. Ważne jest jednak, aby użyć w tym celu żarówki o takich samych parametrach, co oryginalna żarówka. Warto pamiętać, że żarówki do piekarników są odporne na wysokie temp. do 300°C. To nie są żarówki takie, jak w lampach.

Sprawdź nasze żarówki do piekarników Amica, Sasmung, Whirlpool. 

Przed wymianą żarówki odłącz urządzenie od źródła prądu.

Uszkodzone gniazdo żarówki

Czasem wymiana żarówki w piekarniku nie wystarczy i trzeba wstawić nowe gniazdo. Taka wymiana również jest możliwa. Za pomocą miernika warto sprawdzić, czy gniazdo żarówki otrzymuje zasilanie. Jest to prosta naprawa, z którą z pewnością poradzi sobie każdy

Czy można używać piekarnika ze spaloną żarówką?

Jeżeli zastanawiasz się, czy można korzystać z piekarnika, gdy żarówka jest przepalona, odpowiedź brzmi tak. Jej funkcjonalność nie wpływa na skuteczność i bezpieczeństwo pieczenia. Więc śmiało kontynuuj pieczenie potraw. Jednak warto jak najszybciej wymienić oświetlenie, ponieważ brak światła utrudnia ocenę stanu potraw, a to może prowadzić do przypalenia.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3.3 / 5. Liczba głosów: 20

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x