Beko HarvestFresh – cykl słoneczny w Twojej lodówce

aleksandra | 18 sierpnia 2020

Szuflady, które służą do przechowywania warzyw, owoców i innych delikatnych produktów (np. mięsa), od wielu lat stanowią podstawowe wyposażenie każdej lodówki. Są ważne, ponieważ pomagają zachować świeżość składników oraz dbają o to, by nie uciekały zawarte w nich wartości odżywcze. Szuflada Beko HarvestFresh jest o tyle ciekawa, że imituje 24-godzinny cykl słoneczny wewnątrz lodówki. W jaki sposób? Przeczytaj poniżej.

Technologia 3 kolorów

Rozwiązanie Beko HarvestFresh zostało zaprojektowane z myślą o tym, by zagwarantować owocom i warzywom właściwy rytm dobowy, który jest niezbędny do utrzymania ich w pełnej świeżości. Cykl zmieniającego się światła sprawia, że składniki mogą dłużej zachować równowagę, co natomiast wpływa na wolniejsze psucie. Podczas 24-godzin szuflada Beko HarvestFresh przechodzi przez trzy fazy świetlne:

  • Niebieską, odpowiadającą początkowi procesu fotosyntezy o świcie,
  • Zieloną, czyli imitacji światła słonecznego w ciągu dnia,
  • Czerwoną, podtrzymującą fotosyntezę aż do zmierzchu.

Pierwsza z nich trwa cztery godziny, druga – dwie, trzecia – sześć, a następnie na dwanaście zapada ciemność, czyli noc. W ten sposób umieszczone w szufladzie owoce i warzywa otrzymują odpowiednią dawkę imitowanych promieni słonecznych. To zaś jest równoznaczne z z przedłużeniem ich maksymalnej żywotności.

Beko HarvestFresh - cykl słoneczny w Twojej lodówce
źródło: beko.pl

Beko HarvestFresh – z troską o witaminy

Głównym powodem, dla którego firma Beko zaprojektowała opisywaną w naszym artykule szufladę, jest kwestia witamin. Niezależne laboratoria Intertrek przeprowadziły badania, w których pomidory oraz zieloną paprykę naświetlano imitowanym cyklem dobowym w okresie do 7 dni. Przedstawione wyniki wskazują na to, że witamina C i witamina A pozostaje w warzywach i owocach o wiele dłużej po użyciu technologii świetlnej.

Taki wniosek może brzmieć na nieco przekłamany, skoro teoretycznie cykl życia rośliny dobiega końca wtedy, gdy zostanie ona wyciągnięta z ziemi lub zerwana. Okazuje się jednak, że warzywa i owoce po zebraniu wciąż reagują na sygnały świetlne. To wszystko dzięki znajdującym się w ich wnętrzu związkom, służącym do odstraszania owadów. Podczas ich uwalniania roślina nadal jest podatna na sterowanie rytmem domowym. A więc imitowany w szufladzie Beko HarvestFresh cykl 24-godzinny wypada korzystnie z punktu widzenia insektooporności oraz właściwości prozdrowotnych.

Beko HarvestFresh - cykl słoneczny w Twojej lodówce 2
źródło: beko.pl

Innowacja i wygoda

Oprócz tego, że korzystanie z nowoczesnego rozwiązania Beko gwarantuje dłuższą żywotność witamin, szuflada HarvestFresh oferuje także o wiele więcej plusów. Po pierwsze, przechowywane w niej produkty są dłużej świeże i sprężyste, a także wolniej ulegają procesowi rozkładu. Po drugie, nie tracą walorów smakowych oraz nie przechodzą zapachami z innych rejonów lodówki, co pozwala zawsze cieszyć się nienagannym smakiem.

Jeśli natomiast chodzi o wątpliwości, jedną z nich jest faktyczna skuteczność cyklu dobowego. W końcu zanim warzywa czy owoce trafią do lodówki, najpierw trzeba je przetransportować, a potem umieścić w sklepie. Tam, jak wiadomo, takich innowacyjnych rozwiązań nie ma. Niestety można się spodziewać, że przy produktach z marketu efekty nie okażą się aż tak zadowalające, jak w przypadku roślin, które zostały zebrane z własnej działki lub zakupione od razu po zbiorach.

Tak czy inaczej, szuflada HarvestFresh stanowi bardzo interesujący dodatek do lodówki. Można ją odnaleźć między innymi w modelach Beko MCNA406E43ZXBN, RCNA406E40ZXBN,RCNA366I40ZXBN.

Beko HarvestFresh - cykl słoneczny w Twojej lodówce
źródło: beko.pl

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.4 / 5. Liczba głosów: 7

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna

Jestem pod wrażeniem. Zastanawiam się czy da się taką lodówkę dostać w Media Expert

Piotr

Czy ta funkcja jest dostępna w złotówkach do zabudowy ?

Krzysiek

Już tak. To znaczy zakup na początku października.