Wielu z nas zapewne rozpoczyna dzień od „małej czarnej”. Kawa stanowi w końcu nieodłączny element porannego rytuału większości społeczeństwa. Najszybszym oraz najwygodniejszym sposobem na przygotowanie napoju jest użycie ekspresu do kawy. Jednak co w sytuacji, kiedy pod nim znajduje się kałuża wody? Bądźmy czujni – przecież nikt z nas nie wie, kiedy nasz sprzęt odmówi posłuszeństwa. Dowiedz się, jakie mogą być objawy zużycia uszczelki tłoka w ekspresie do kawy, czytając poniższy artykuł.
Z ekspresu leje się woda, a ekspres nie zaparza
Znakiem psującego się ekspresu będzie kałuża wody pod urządzeniem, pojawiająca się w trakcie jego pracy. Powinno to być dla nas sygnałem ostrzegawczym, który jednoznacznie wskazuje na to, że coś jest nie tak. Wyciekająca woda to zapewne zużyta uszczelka, która stanowi meritum problemu.
Ucieka ciśnienie
Objawy zużycia uszczelki tłoka w ekspresie są różne, a kolejnym z nich może być nieprawidłowe ciśnienie w urządzeniu. Do lania kawy, ekspres musi użyć ciśnienia, które pozwala na przepływ naparu z jednego pojemnika do drugiego. Jeśli widoczny jest spadek tego parametru, który objawia się nie pojawianiem się kawy w pojemniku zbiorczym, to zapewne będzie to wina zużytej uszczelki tłoka.
Cieknąca kawa
Czasami możemy spotkać się z sytuacją, w której pod urządzeniem znajdziemy kałużę. Taki problem świadczy o niewłaściwej izolacji – przez to kawa wypływa na zewnątrz. Wyciekanie płynu może świadczyć o zużytych uszczelkach. Należy wtedy przyjrzeć się dokładnie podzespołom ekspresu, co pozwoli nam ocenić, czy sprzęt nadal jest sprawny, czy potrzebuje wymiany uszczelek.
Zobacz inne nasze artykuły:
Bardzo pomocne informacje. Mój ekspres ma dopiero pol roku, a woda częściowo leciała na tackę ociekową. Wymieniłem uszczelkę na zaworze gorącej wody, która była lekko pęknięta i wszystko działa jak powinno.
Wysypuje się zmielona kawa na tackę ociekową.Co może być przyczyną?
Mieliśmy taki, Pan w serwisie stwierdził że do wymiany jest tłok.