Nie kręci się elektroszczotka

katarzyna | 4 maja 2022

Chcesz odkurzyć zabrudzony dywan, ale nie kręci się elektroszczotka? Wiemy, co mogło się zepsuć. Sprawdź nasze porady i napraw urządzenie, aby móc znowu odkurzać bez przeszkód. 

Uszkodzona elektroszczotka może trwale unieruchomić sprzęt. A to najczęściej z niej korzystamy, bo lepiej zbiera włosy, sierść oraz inne zabrudzenia. Warto zaznaczyć, że szczotka ma własne wbudowane sterowanie i potrzebuje zasilenia do działania. Także nie da się ją przełożyć do innego odkurzacza, ponieważ nie będzie działać. Musi być dopasowana do konkretnego modelu odkurzacza.

Dlaczego nie kręci się elektroszczotka?

Nie kręci się elektroszczotka

Sprawdź nasze typowania odnośnie problemu z odkurzaczem.

Zapchany wałek szczotki

Często zdarza się, że nieregularnie opróżniamy worek w odkurzaczu lub filtry. Czyszczenie szczotki również do tego się zalicza. Aby ssawka miała ciąg musi być drożny wałek. W wyniku pochłaniania zanieczyszczeń z czasem się blokuje i zacina. Szczególnie włosy wplątują się i owijają wokół wałka, co jest przyczyną problemu. Najprostszym rozwiązaniem jest wyjęcie wałka ze szczotki i wycięcie nożyczkami zanieczyszczeń.

Uszkodzony silnik elektroszczotki

Jak już wcześniej wspomnieliśmy szczotka potrzebuje zasilania, aby się obracać. Silnik uruchamia szczotkę i wprawia ją w ruch. Jeśli nastąpi awaria silnika lub z niewiadomych przyczyn przepięcie to nie kręci się  elektroszczotka. W niektórych ssawkach można wymienić sam silnik, jednak w większości przypadków producent nie przewiduje takiej opcji, chociażby w Philips. 

Odwiedź nasz sklep – części do odkurzaczy

Spalony moduł sterujący

Elektronika lubi się psuć, szczególnie przepalać. Czasami dochodzi do wypalenia pinów i całych ścieżek, a także przekaźników. Jak na naszym filmie:

To są najczęściej występujące usterki, które powodują, że nie kręci się elektroszczotka. Może u Ciebie były inne objawy? Podziel się z nami w komentarzu swoim doświadczeniem.

Zobacz nasze inne artykuły:

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3 / 5. Liczba głosów: 2

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x