Wadliwe pralki Whirlpool

patrycja | 20 grudnia 2019

W ostatnim czasie marka Whirlpool wydała oświadczenie, w którym informuje swoich Klientów o wadzie fabrycznej w pralkach oraz przestrzega przed poważnymi skutkami. O czym mowa? Jakie są zagrożenia i co może się stać, jeśli użytkownicy się nie dostosują się do zaleceń producenta? Sprawdzamy dlaczego pralki whirlpool mogą być niebezpieczne dla ich właścicieli!

Pożar z powodu pralki?

Tak, to możliwe! Niestety, tak niepokojące informacje w ostatnim czasie wystosował Whirlpool – producent urządzeń Hotpoint oraz Indesit. Okazuje się, że około pół miliona pralek Whirlpool może posiadać wadę fabryczną dotyczącą zamykania drzwiczek. Użytkowanie tej pralki może nieść za sobą poważne skutki – bowiem dojść może nawet do pożaru! Dlaczego? Wszystko przez ryzyko powstania spięcia części elektrycznej i uszkodzenia na module, które ostatecznie spowodują wybuch pożaru.

Wada dotyczy blokady drzwi w pralkach Indesit i Hotpoint

Czy wszystkie pralki Whirlpool mają tę wadę?

Nie. Chodzi o urządzenia wyprodukowane w latach 2014-2018. Informacje te na razie potwierdziły się na rynku brytyjskim oraz irlandzkim. A co z polskimi urządzeniami? Rzecznik Indesit Company Polska Zygmunt Łopalewski, uspokaja twierdząc, że chodzi głównie o rynek zagraniczny:

„Bezpieczeństwo konsumentów jest priorytetem dla firmy Whirlpool, stąd też zdecydowaliśmy się na akcję dotyczącą niektórych modeli pralek wyprodukowanych pod markami Hotpoint i Indesit w latach 2014-2018 dla Wielkiej Brytanii i Irlandii” – oświadczył Łopalewski w wywiadzie dla radia ZET.

Wadliwe pralki Whirlpool

Jak postępować w przypadku zagrożenia?

Przede wszystkim nie używać pralki Whirlpool. Producent apeluje, aby nie używać sprzętów, które mogą być obciążone wadą fabryczną. Najlepszym wyjściem będzie odłączenie ich od źródła zasilania. Co dalej? Firma zapewnia możliwość bezpłatnego przeglądu w swoim serwisie, jednak dopiero po Nowym Roku, czyli od stycznia 2020.

Jak podano do publicznej wiadomości, producent odnotował 54 przypadki, w których doszło już do pożaru wywołanego wadą fabryczną w zakresie blokady drzwi. Sytuacja zatem wydaje się naprawdę poważna i nie są to jedynie przypuszczenia, a coraz bardziej realne zagrożenie.

Nie da się ukryć, że sytuacja nie jest zbyt komfortowa dla klientów Whirlpool. Oświadczenie wydane przez firmę wywołało strach i panikę. Klienci są pełni obaw o swoje urządzenia, ale przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo.

Wadliwe pralki Whirlpool

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
pralkowcy.pl Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pralkowcy.pl
Gość

Ostatnio po fuzji z Aristonem idzie im co najmniej średnio…

Najciekawsze artykuły