Naprawiaj, nie wyrzucaj!
Dołącz do #RepairChallenge

Pralka Whirlpool BI WMWG 71484E EU – recenzja

Pralka Whirlpool BI WMWG 71484E EU - recenzja

Znalezienie pralki do zabudowy, która posiada wiele interesujących i nowoczesnych funkcji, a przy okazji nie zawodzi designem, nie jest wcale takim prostym zadaniem. Wśród dostępnych na rynku modeli trudno się odnaleźć, choć w porównaniu do wersji wolnostojących, których jest o wiele więcej, wciąż łatwiej dokonać wyboru. W dzisiejszej recenzji przyjrzymy się popularnemu modelowi – Whirlpool BI WMWG 71484E EU. Jakie posiada opcje i co go wyróżnia? Przeczytaj w dalszej części artykułu.

Podstawowe informacje

Zanim przejdziemy do opisu rozwiązań technologicznych, których w tej pralce znajduje się całkiem sporo, poświęćmy chwilę na przeanalizowanie specyfikacji technicznej. Bęben urządzenia obraca się z prędkością 1400 obrotów na minutę, co jest naprawdę dobrym wynikiem. Co więcej, klasa energetyczna A+++ gwarantuje zmniejszone zużycie energii nawet o 10%. Pozostałe informacje:

 • Pojemność: 7 kg,
 • Typ: do zabudowy,
 • Wymiary (szer. x gł. x wys.): 59,5 x 54,5 x 89 cm,
 • Waga: 66,5 kg,
 • Poziom hałasu prania/wirowania: 46/72 dB,
 • Długość przewodu: 170 cm,
 • Moc przyłączeniowa: 1850 W,
 • Roczne zużycie wody: 10840 l,
 • Roczne zużycie energii: 157 kWh.

Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, Whirlpool BI WMWG 71484E EU wyróżnia się również unikatowym designem z dużymi drzwiczkami oraz elektronicznym wyświetlaczem. Wygląda elegancko i nowocześnie.

Pralka Whirlpool BI WMWG 71484E EU - recenzja
źródło: whirlpool.pl

Whirlpool BI WMWG 71484E EU – technologie

Jeśli chodzi o rozwiązania, na jakie zdecydował się producent w modelu Whirlpool BI WMWG 71484E EU, to jest ich naprawdę sporo. Po pierwsze, urządzenie jest wyposażone w technologię 6-ty zmysł, która opiera się na inteligentnych czujnikach, pozwalających pralce samodzielnie dobierać ustawienia pod umieszczony w bębnie wsad. Dzięki temu jest w stanie skrócić cykl oraz zużyć mniej wody i energii elektrycznej.

System FreshCare+ ma natomiast za zadanie zapewnić ubraniom świeżość nawet po ich wyjęciu z pralki. Za pomocą delikatnych ruchów bębna oraz pary wodnej, wewnątrz włókien dochodzi do odpowiedniej cyrkulacji powietrza, która w efekcie sprawia, że tkaniny są świeże jeszcze kilka godzin po wyjęciu z pralki.

Inne rozwiązania, znajdujące się w modelu Whirlpool BI WMWG 71484E EU:

 • Technologia SoftMove, odpowiadająca za bezpieczne ruchy bębna nawet dla delikatnych tkanin,
 • Funkcja PrecisionClean, która kieruje strumień wody na zabrudzenia, a nie włókna, gwarantując idealne dopieranie nawet trudnych plam,
 • Silnik Sense Inverter, charakteryzujący się cichą pracą oraz niską awaryjnością.

Pralka posiada oczywiście zabezpieczenie przed wyciekami, a także 14 programów, w tym również 30-minutowy na szybkie pranie.

Pralka Whirlpool BI WMWG 71484E EU - recenzja
źródło: whirlpool.pl

Czy warto zakupić ten model pralki?

Biorąc pod uwagę cenę urządzenia, a wynosi ona około 1300 zł, na pewno dobrze mieć ten model w pamięci podczas wybierania nowej pralki. Posiada bowiem wiele interesujących funkcji, a przy tym dobrze wygląda i dzięki zastosowaniu tradycyjnego pokrętła, z obsługą poradzi sobie każdy. Nawet jeśli urządzenie z założenia ma być zabudowane w meblach, to cieszy oko minimalistycznym, ale wyróżniającym się designem.

Pralka Whirlpool BI WMWG 71484E EU - recenzja
źródło: whirlpool.pl
Oceń post:
avatar
  Subscribe  
Powiadom o