Najlepszy środek do czyszczenia piekarnika

patrycja | 27 lutego 2019

Piekarnik to jedno z częściej używanych sprzętów AGD. Pomaga nie tylko w codziennym przygotowywaniu posiłków, ale także w organizacji dużych przyjęć i imprez. Nic więc dziwnego, że często się brudzi, a to co przygotowujemy w brytfance czy blaszce, zazwyczaj ląduje też na ściankach piekarnika. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że podczas pracy piekarnik osiąga bardzo wysokie temperatury, a to oznacza szybsze przywieranie brudu do wnętrza urządzenia. Takie plamy ciężko potem zmyć. Jest to mniej więcej tak samo przyjemne, jak leczenie zębów. Nic więc dziwnego, że często odkładamy czyszczenie piekarnika na wieczne „później”. To oczywiście zemści się w przyszłości zapachem spalenizny podczas pieczenia potraw. Jak więc umyć piekarnik bezboleśnie? Lepiej korzystać z domowych sposobów, czy z profesjonalnych środków? Jaki jest najlepszy środek do czyszczenia piekarnika? Na te pytania postaramy się poszukać odpowiedzi.

Domowe sposoby

Owszem istnieją. Jedne są bardziej skuteczne, inne mniej. I tak jak cola jest dobrym odrdzewiaczem, a ocet usuwa kamień, tak na piekarnik podobno działa soda, sól i woda. Jednak jest to sposób, który poradzi sobie z małym zabrudzeniem. Dodatkowo, żeby dokładnie zmyć resztki jedzenia ze ścian piekarnika, trzeba nieźle się naszorować. Więc owszem, można stosować ten sposób na przykład w ramach siłowni.

Profesjonalne środki chemiczne

Na rynku jest ogromny wybór środków do czyszczenia powierzchni kuchenek, piekarnika i tym podobnych. Przy wyborze odpowiedniego warto zwrócić uwagę na skład. Jest on niezwykle ważny, bo wpływa na skuteczność danego preparatu. Dzisiejsze środki są dedykowane różnym powierzchniom, głównie ze względu na ich ochronę przed zarysowaniem i zniszczeniem. Polecanym przez nas preparatem do czyszczenia piekarnika będzie linia ECO marki Tenzi. Jest to seria bardzo skutecznych produktów, które sprawnie i szybko poradzą sobie ze wszelkimi zanieczyszczeniami, zaschniętym brudem i tłuszczem. A przy tym nie niszczą powłoki.

Produkty Tenzi

Marka Tenzi ma w swojej ofercie wiele różnych preparatów do czyszczenia kuchenek, sanitariów, mebli, matryc czy szyb. Każda z kategorii wyróżnia się innym składem i właściwościami ochronnymi do konkretnych powierzchni. I tak najlepszy środek do czyszczenia piekarnika to Preparat czyszcząco-odtłuszczający do płyty indukcyjnej. Jest skuteczny, wydajny i bardzo wygodny w użyciu. Nadaje się nie tylko do indukcji, ale także do wnętrza piekarnika.
Innym, równie skutecznym środkiem będzie Tenzi ECO Kitchen – preparat odtłuszczający do kuchni. Nie pozostawia smug i świetnie radzi sobie z zaschniętymi plamami.
Z kolei do czyszczenia rusztów i blach idealnie sprawdza się Top Grill Tenzi. To niezastąpiony pomocnik w sezonie grillowym.
Natomiast jeśli borykasz się z naprawdę mocnym brudem i zaschniętym tłuszczem, wypróbuj preparat do mycia zanieczyszczeń tłuszczowych Gran Bis Tenzi. Dzięki aktywnej pianie szybko rozpuszcza zabrudzenia i usuwa wszelkie ślady potraw. A jeśli martwisz się powstałą pianą, to spokojnie, bo z pomocą przychodzi preparat De-Foam do usuwania piany. To sprawdzony neutralizator piany powstałej podczas mycia oraz brudnej wody. No, to teraz bierzemy się za domowe porządki, w końcu wiosna zaczyna się za oknem! P.S. a propos okien! ?

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o