Lodówka side by side czy jednodrzwiowa?

patrycja | 27 listopada 2019

Stoisz przed wyborem nowej lodówki? Nie wiesz, na którą się zdecydować: side by side czy jednodrzwiowa? Pomogę Ci w tym! Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, dla kogo są poszczególne modele oraz czym kierować się przy zakupie. Dodatkowo powiem też o wadach i zaletach za równo tej pierwszej jak i drugiej. Sprawdź ze mną!

Co to jest side by side?

Od pewnego czasu na rynku AGD coraz częściej możemy spotkać lodówki side by side. Są bardzo modne i cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów. To nic innego jak dwudrzwiowe urządzenia, które po prawej stronie posiadają chłodziarkę, a po lewej stronie znajduje się część zamrażarki.

Zalety lodówki side by side:

  • zdecydowanie większa przestrzeń – model idealny dla dużej rodziny;
  • łatwe wyciąganie produktów za równo z chłodziarki jak i zamrażarki. Wszystko, co tam umieścimy jest dobrze widoczne i jakby „podane na talerzu”;
  • kostkarka – to nieodzowny element tego modelu. Dzięki niej szybko uzyskamy nie tylko kostki lodu ale także wodę gotową do picia;
  • pojemne balkoniki – w części chłodziarki na całej wysokości tego urządzenia znajdują się duże balkoniki, które pomieszczą wszystkie butelki, kartony z napojami czy słoiki.

Dla kogo?
Na pewno dla dużej rodziny, która potrzebuje sporo miejsca, aby przechowywać wszystkie swoje produkty. Jeśli więc jesteś fanem gotowania lub masz dużo pierogów od babci do zamrożenia i zastanawiasz się czy Side by side, czy jednodrzwiowa lodówka, to na pewno ta pierwsza opcja!

Lodówka side by side czy jednodrzwiowa?

Lodówka jednodrzwiowa

Klasyczny i standardowy typ urządzenia, który  górnej części ma chłodziarkę, a w dolnej zamrażarkę. Możesz wybierać pod względem wielkości całego sprzętu jak i pojemnością poszczególnych komór.

Zalety lodówki jednodrzwiowej:

  • większe pole wyboru – pojemność oraz wielkość samego urządzenia dopasujesz do swoich indywidualnych potrzeb;
  • tradycyjny podział – lodówka jednodrzwiowa ma zazwyczaj większą część chłodziarki z mniejszą powierzchnią zamrażarki;
  • większa możliwość wyboru funkcji w urządzeniu – jeśli chcesz prosty i nieskomplikowany typ lodówki tradycyjnej, to tu na pewno szybciej znajdziesz taką na miarę swoich potrzeb.

Dla kogo?
Dla miłośników tradycyjnych rozwiązań. Również dla malej rodziny.

Lodówka side by side czy jednodrzwiowa?

Side by side czy jednodrzwiowa?

Podsumowując, to którą lodówkę wybierzesz, zależy oczywiście od Twoich osobistych preferencji. Zanim wybierzesz się do sklepu, określ, czego dokładnie potrzebujesz. Czy zależy Ci na prostym modelu, który nie jest szczególnie zaawansowany technologicznie, czy przeciwnie – lubisz, gdy dużo się dzieje w urządzeniu. Warto wziąć także pod uwagę potrzeby rodziny – dla dużej rodziny z małymi dziećmi potrzeba zdecydowanie więcej miejsca.

Najciekawsze modele lodówek ostatnich miesięcy

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.2 / 5. Liczba głosów: 5

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o