Lodówka Samsung RB37K63632C/EF – recenzja

aleksandra | 28 listopada 2019

Czarne lodówki nie są z pewnością wybierane tak często, jak białe czy srebrne, ale trzeba przyznać, że robią wrażenie. Dziś pod lupę weźmiemy model Samsung RB37K63632C/EF – zdobywcę nagrody iF Design Award 2017. Co, oprócz wyjątkowego wyglądu oraz unikatowego koloru, wyróżnia ten sprzęt? Jakie ma funkcje? Sprawdźmy!

Po pierwsze – design

Na początek warto zwrócić uwagę na to, jak prezentuje się lodówka. Po pierwsze – jest czarna i ma charakterystyczne, nastrojowe oświetlenie LED. Może być ono widoczne nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz urządzenia, by stworzyć w kuchni wyjątkową atmosferę.

Co więcej, drzwi są szklane i eleganckie, wyposażone w intuicyjny, dotykowy panel sterowania. Do tego zaprojektowano je z myślą o praktyczności. Mają sześć pojemników, które można odpowiednio dostosowywać pod względem wysokości. Natomiast tylna ściana lodówki została wykonana z metalu, by w komorze panowała optymalna temperatura nawet przy częstym otwieraniu drzwi.

Jednakże najważniejszą rzeczą jest to, że chłodziarka posiada standardowy rozmiar, ale w środku ma o wiele więcej miejsca na produkty. To zasługa przemyślanego designu, nastawionego na maksymalną użyteczność.

Lodówka Samsung RB37K63632C/EF - recenzja
źródło: samsung.com

Samsung RB37K63632C/EF – specyfikacja techniczna

Teraz czas na kilka słów o samym działaniu urządzenia. Lodówka Samsung RB37K63632C/EF posiada klasę energetyczną A++ i pobiera 259 kWh rocznie. Wbudowany system NoFrost sprawia, że wnętrza nie trzeba rozmrażać, a duża pojemność, bo aż 269 litrów w chłodziarce i 98 w zamrażarce, na pewno zaspokoi potrzeby dużej rodziny.

Pozostałe informacje:

 • Poziom hałasu: 38 dB,
 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 60 x 200,7 x 68,9 cm,
 • Ilość półek: 3,
 • Szuflada Fresh Zone,
 • W zestawie: półka na wino i pojemnik na jajka,
 • 4 balkoniki,
 • Ilość szuflad w zamrażarce: 3,
 • Waga: 82 kg,
 • Dwa termostaty.

Materiał, z którego wykonane są półki, to trwałe szkło hartowane. Do zalet zaliczyć można możliwość zmieniania otwierania strony drzwi, a także aż 16 godzin podtrzymywania temperatury w przypadku wyłączenia zasilania.

Lodówka Samsung RB37K63632C/EF - recenzja
źródło: samsung.com

A co z technologiami?

Tych również jest całkiem sporo. Najważniejszą funkcję stanowi system All-Around Cooling, który ma za zadanie chłodzić równomiernie całe urządzenie. Zimne powietrze wpada przez otwory wentylacyjne, znajdujące się na różnej wysokości, by zachować odpowiednią temperaturę w każdym zakątku.

Dodatkowo, kompresor Digital Inverter samodzielnie dostosowuje prędkość swojej pracy pod aktualne zapotrzebowanie lodówki. To właśnie dzięki niemu Samsung RB37K63632C/EF nie wpływa na środowisko. Działa cicho, nie ulega awariom oraz wykorzystuje mało energii elektrycznej. Pozostałe technologie:

 • Szybkie chłodzenie Power Cool/szybkie zamrażanie Power Freeze,
 • Szuflada Fresh Zone, utrzymująca odpowiednią temperaturę mięsa i ryb, by pozostały świeże na dłużej,
 • Półka Slide & Fold, którą można nie tylko przesuwać, ale również składać na pół, by zmieścić nawet wysokie czy nieforemne opakowania.

Recenzowany model jest wygodny, praktyczny, ale i kosztowny. Jego cena wynosi ok. 3500 zł, jednakże biorąc pod uwagę dużą pojemność oraz unikatowy design, stanowi to odpowiedni stosunek ceny do jakości.

Lodówka Samsung RB37K63632C/EF - recenzja
źródło: samsung.com

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.4 / 5. Liczba głosów: 8

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments