Lodówka Indesit LR6 S1 S – recenzja sprzętu

aleksandra | 13 sierpnia 2019

Choć w ostatnich latach producenci sprzętu AGD prześcigają się w umieszczaniu w swoich urządzeniach coraz to wymyślniejszych funkcji i rozwiązań, takich jak różne rodzaje kostkarek, dotykowe panele sterowania czy łączność ze smartfonem, to mimo wszystko na rynku wciąż królują modele tradycyjne. Dla wielu osób podstawowe opcje, łatwa obsługa, dobra cena i minimalistyczny wygląd to wciąż najbardziej pożądane cechy w lodówce. Dziś przyjrzymy się modelowi Indesit LR6 S1 S, który wyróżnia się właśnie tymi właściwościami.

Specyfikacja techniczna

Lodówka Indesit LR6 S1 S jest przede wszystkim pojemna. Chłodziarka pomieści 196 litrów produktów na trzech półkach, trzech balkonikach i w komorze na warzywa, podczas gdy do dwóch szuflad zamrażarki wejdzie 75 litrów. To z pewnością wystarczy dla gospodarstwa domowego o średniej wielkości. Co więcej, producent zapewnia, że urządzenie jest ekonomiczne, ponieważ zamiast tradycyjnej żarówki, zastosowano oświetlenie LED, a całością zarządza inteligentne sterowanie elektroniczne.

Pozostałe informacje techniczne:

  • Wymiary (wys. x szer. x gł.): 158,7 x 59,5 x 65,5 cm,
  • Roczne zużycie energii: 267 kWh,
  • Klasa energetyczna: A+,
  • Poziom hałasu: 38 dB,
  • Regulowane nóżki od frontu,
  • Możliwa zmiana kierunku otwierania drzwi.

Dzięki temu, że Indesit LR6 S1 S posiada zabezpieczenie w przypadku utraty zasilania, w środku będzie panowała optymalna temperatura jeszcze przed 28 godzin po odłączeniu od prądu.

Lodówka Indesit LR6 S1 S – recenzja sprzętu
źródło: indesit.pl

Funkcje i rozwiązania w lodówce Indesit LR6 S1 S

Teraz warto skupić się na nowinkach technologicznych, zastosowanych w urządzeniu. Wbrew pozorom jest ich całkiem sporo. Po pierwsze, zastosowano w nim specjalny system Low Frost, który dzięki specjalnemu parownikowi ze szklanymi półkami, minimalizuje możliwość pojawiania się kryształków lodu w komorze. A co więcej?

  • Technologia Silent Cooling obniża poziom hałasu, emitowany przez urządzenie, dzięki czemu działa ono o wiele ciszej,
  • Funkcja optymalnej wilgotności powietrza monitoruje wilgotność w lodówce, zapobiegając tym samym szybkiemu wysychaniu jedzenia.

Producent zapewnia, że Indesit LR6 S1 S bez problemu zamrozi 4 kilogramy jedzenia w 24 godziny. Jeśli chodzi o wygląd, lodówka ma kolor srebrny, wygląda elegancko i nowocześnie oraz z pewnością dopasuje się do każdej kuchni. To model klasyczny, ale funkcjonalny.

Lodówka Indesit LR6 S1 S – recenzja sprzętu
źródło: homebook.pl

Wady i zalety

Do największych plusów lodówki na pewno należy stosunek jakości do ceny. Kosztuje ona bowiem około 990 zł, a oferuje naprawdę dużą pojemność, sporą ilość półek i balkoników oraz interesujące funkcje. Na pewno sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest urządzenie ekonomiczne i funkcjonalne, ale niekoniecznie wyposażone w ogrom technologicznych, nie do końca potrzebnych rozwiązań. Dodatkowo model Indesit LR6 S1 S działa cicho, sprawnie i dobrze wygląda.

Natomiast do wad zaliczyć można brak systemu No Frost, co dla wielu może stanowić spore przeciwwskazanie przed kupnem. Jednakże biorąc pod uwagę cenę, trzeba się liczyć z pewnymi kompromisami.

Lodówka Indesit LR6 S1 S – recenzja sprzętu
źródło: indesit.pl

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Najciekawsze artykuły