Jak obchodzić się ze sprzętem AGD? - najważniejsze zasady

Jak obchodzić się ze sprzętem AGD? – najważniejsze zasady
Katarzyna
2018-09-18

Pralka

Pamiętajmy o tym, by nie przeładowywać bębna pralki. Przed włożeniem ubrań do pralki, zapnijmy wszystkie zamki, opróżnijmy kieszenie. Od czasu do czasu, należy puścić „puste pranie” z preparatem czyszczącym wnętrze pralki oraz pozostałe elementy.

Płyta ceramiczna

Stosuj zawsze odpowiednie środki do czyszczenia dedykowane do płyt ceramicznych. Nie używaj naczyń większych niż palnik. Po każdym użyciu wyczyść płytę, ponieważ nagromadzone zanieczyszczenia mogą później nie domyć się. Płytę myj, wtedy kiedy ostygnie.

Zmywarka

Po każdym użyciu zadbaj, by oczyścić filtr z ewentualnych resztek jedzenia. Dbaj o to, by koszyki na naczynia w urządzeniu nie były przeładowywane. Wszelkie uszkodzenia mogą szybko zacząć rdzewieć, dlatego sprawdzaj na bieżąco stan koszy. Pamiętaj, by czasami odkręcić i sprawdzić spryskiwacze, czy i tam nie dostały się resztki jedzenia, co sprawiłoby, że czyszczenie naczyń stanie się mniej efektywne.

Żelazko

Jeśli producent żelazka zezwala to do odkamieniania urządzenia używaj octu, bądź specjalnego preparatu przeznaczonego do tego. Jeśli zdarzy Ci się przypalić stopę żelazka to stopione włókna usuwaj tylko za pomocą drewnianej łopatki. Kiedy już nie będzie gorąca (letnia) oczyść ją papką z sody, bądź sztyftem do czyszczenia żelazka.

Lodówka

Regularnie należy czyścić rurki skraplacza, jeśli będzie na nich zbyt duża warstwa kurzu, urządzenie może zacząć się przegrzewać. Pamiętaj również o rurce odpływowej. Niedrożna jest przyczyną większości problemów z chłodziarką. Udrożnić ją najprościej gumową gruszką lub specjalny przetykaczem do lodówki.

Jak obchodzić się ze sprzętem AGD? – najważniejsze zasady
5 (100%) 1 vote
W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii. Zgadzam się x