Czy wiedziałeś, że to też można odkurzyć?

katarzyna | 2 września 2019

Kiedy słyszy się słowo odkurzanie, to przed oczami najczęściej pojawia się wizja przesuwania ssawką po panelach czy dywanie. Nic w tym dziwnego, skoro to właśnie do tego celu najczęściej wykorzystuje się wymienione wcześniej urządzenie, w szybki oraz bezproblemowy sposób usuwając z podłogi różnego rodzaju zanieczyszczenia. Ale! Odkurzacz ma również wiele innych zastosowań. Dzięki wykorzystaniu specjalnych ssawek, bez problemu uda się wyczyścić różne przestrzenie. Sprawdźmy, czy wiedziałeś, że to też można odkurzyć!

Grzejniki

Choć w ostatnich latach stare wersje grzejników, czyli duże, ciężkie i żeliwne, zaczynają być coraz częściej wypierane przez aluminiowe odpowiedniki, każda z tych wersji wymaga czyszczenia. Jeśli chodzi o staromodne modele, tutaj regularne odkurzanie jest niezbędne w przypadku przestrzeni pomiędzy żeberkami. W tym miejscu zbiera się dużo kurzu, a niestety jest tam na tyle mało obszaru do manewru, że zwykła końcówka nie poradzi sobie z dokładnym czyszczeniem.

Wówczas najlepsze rozwiązanie stanowi Flexi. To specjalna, elastyczna ssawka szczelinowa o długości aż 61 cm z możliwością demontażu końcówki. Dzięki temu dotrze w nawet najtrudniej dostępne miejsca, dając dużą możliwość manewrowania. W nowoczesnych kaloryferach przyda się do odkurzenia przestrzeni tuż za lub pod nimi.

Czy wiedziałeś, że to też można odkurzyć

Tapicerka

Tapicerowane meble lubią się kurzyć i brudzić. W końcu człowiek spędza na nich bardzo dużo czasu. Z tego względu warto zadbać, aby na bieżąco usuwać okruszki oraz inne zabrudzenia. Szczeliny, wnęki pod guzikami, szpary przy podłokietnikach kanap – to też można odkurzyć. Na szczęście ssawek, które pomogą z usunięciem tego typu zanieczyszczeń, jest bardzo wiele. Można więc dobrać jedną z nich dla swoich potrzeb. Nasze propozycje:

  • Wersja z włosiem syntetycznym, która ma za zadanie zbierać sierść oraz włosy. Idealna do łóżek i krzeseł oraz prosta w czyszczeniu – można ją myć pod bieżącą wodą,
  • Tradycyjna ssawka w kształcie litery T, wykonana z mocnego plastiku i wyposażona w dwa rzędy pasków elektrostatycznych, które zbierają kurz.

Wszystkie tego typu końcówki są uniwersalne lub mogą być dopasowane do większości modeli odkurzaczy za pomocą adaptera. Pasują do rur teleskopowych o średnicy 32 i 35 mm.

Ssawka do odkurzania tapicerki

Przestrzeń pod meblami

Standardowe szczotki do odkurzacza są zazwyczaj dość masywne, dlatego nie mieszczą się pod meblami i nie są w stanie zebrać stamtąd zanieczyszczeń. Jednakże nie trzeba wcale odsuwać szafek od ścian, aby uprzątnąć zbierający się tam kurz. Wystarczy sięgnąć po ssawkę niskoprofilową. Z jej pomocą uda się bez problemu wjechać w przestrzeń pod łóżkiem czy komodą. Jeśli chodzi zaś o boki, czyli obszar między ścianami a brzegami mebli, można użyć standardowej końcówki szczelinowej – krótkiej, bardzo wąskiej i ze zwężonym czubkiem.

Czy wiedziałeś, że to też można odkurzyć

Materac – jaka ssawka?

No dobrze, a skoro można odkurzać tapicerkę, to co z samym łóżkiem? Tutaj też znajdzie się rozwiązanie. Na rynku istnieją również różnego rodzaju ssawki do materacy, które zbierają z nich wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, zaczynając od włosów, a kończąc na okruszkach. Charakteryzują się dobrym zbieraniem brudu z powierzchni tekstylnych. Można wybrać wszelkiego rodzaju kształty i wielkości, więc każdy dopasuje odpowiednią dla swojego łóżka. Są higieniczne oraz łatwe w czyszczeniu.

Szczotka do odkurzania materaca

Odkurzacz jest urządzeniem wielofunkcyjnym, który pozwala w bezproblemowy sposób uporządkować różne przestrzenie w domu. Najważniejsze, to dobrze dopasować ssawkę do danej przestrzeni. Dlaczego? By przez przypadek jej nie zarysować i uzyskać w szybki sposób pożądane efekty. A ty? Czy wiedziałeś, że to też można odkurzyć? Podziel się w komentarzu, jakich ssawek używasz w codziennym życiu.

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 8

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
Emilka

Grzejników nie odkurzam, wycieram je wilgotną szmatką. Mam automatyczną roombę i ona wjeżdża pod łóżko, stół, krzesła i tam sprząta, dywany też nie są dla niej problemem.

2
0
Będę wdzięczny za komentarze.x