Sokowirówki, wyciskarki wolnoobrotowe i ręczne przeżywają odrodzenie w naszych kuchniach. Coraz chętniej sięgamy po domowej roboty soki i dbamy o zdrowie. To dobry znak! Jak już wybrałeś swój ulubiony sprzęt to jest kilka zasad, których warto się trzymać, aby urządzenie służyło nam bezawaryjnie przez wiele lat. Przeczytaj je na podstawie sokowirówki Zelmer ZJE1205.
Wskazówki, jak dbać o sokowirówkę Zelmer ZJE1205
- Ruchome elementy typu kielichy, pokrywy, pojemniki myj pod bieżącą wodą, natomiast jednostkę napędową pod żadnym pozorem nie zanurzaj w wodzie, może to spowodować trwałe uszkodzenie sokowirówki.
- Zablokuj urządzenie przed pracą, symbol trójkąta musi pokrywać się z symbolem otwartej kłódki.
- Sito od sokowirówki montuje się tylko w jednej pozycji.
- Myj wszystkie elementy po każdym użyciu, zapewni to długotrwałe ich działanie.
- Pod żadnym pozorem nie używaj metalowych szczoteczek do czyszczenia sitka, może stępić go i skrócić żywotność.
- Niektóre warzywa typu buraki i marchew mogą barwić elementy wykonane z tworzywa sztucznego jest to normalne. Żadna wada fabryczna tych elementów.
- W przypadku dostania się twardych cząstek do wnętrza urządzenia niezwłocznie odłącz urządzenie od źródła zasilania. Wyjmij twardy element, który może uszkodzić pozostałe podzespoły.
- Jeżeli sokowirówka Zelmer ZJE1205 nie uruchamia się może to oznaczać, że klamry zabezpieczające nie zostały poprawnie zamontowane.
- Odradzamy używanie urządzenia bez pokrywki, ponieważ można zachlapać sobie stół i inne elementy w kuchni.
- Stale blokujące się sitko może świadczyć o przeciążaniu sokowirówki produktami stałymi. W przypadku dużej ilości miąższu na sicie użyj funkcji „PULSE”.
- Sokowirówki są urządzeniami przeznaczonymi do pracy zmiennej, nie obciążaj silnika nadmiernie, ponieważ może dojść do spalenia jego w krótkim czasie.
Jesteś ciekawy/a jak sokowirówka Zelmer ZJE1205 wypadła w naszych testach? Zachęcamy Cię do przeczytania naszej recenzji.