Odkurzacz dyson przerywa

katarzyna | 2 listopada 2021

Obecnie odkurzacze bezprzewodowe dyson są hitem na rynku AGD. Sytuacja się nieco komplikuje, jeśli odkurzacz dyson przerywa podczas odkurzania. Sprawdź nasze porady i rozwiąż problem z odkurzaczem. Samodzielne naprawy wcale nie muszą być trudne.

Zapchany filtr odkurzacza

Odkurzacze dyson szczególnie te ręczne v8, v10 wyposażone są w pojemnik na kurz i filtry. W tym filtr hepa, zmywalny stożkowy, okrągły. Na szczęście filtry te są wielokrotnego użytku. Po zabrudzeniu można je umyć pod bieżącą wodą, pozostawić do wysuszenia i ponownie włożyć do odkurzacza. Ważne jest, aby utrzymać filtry w czystości, bo w innym przypadku odkurzacz może przerywać. Jeżeli zauważysz, że Twój odkurzacz ma przerwany filtr lub jest popękany to wymień go na nowy. 

Filtry do odkurzacza dyson zużywają się, jak w każdym innym odkurzaczu. Pochłaniają zanieczyszczenia wpadające w trakcie odkurzania, czyli kurz, pył, włosy. Chronią silnik przed zapchaniem. 

Dyson przerywa przez zablokowaną końcówkę

W odkurzaczu dyson mamy do wyboru kilka fajnych, kolorowych końcówek. Podstawowa to elektroszczotka z obracającym się wałkiem przeznaczona do każdej powierzchni. Od dywanów z krótkim i długim włosiem po wykładziny, chodniczki. Jak się wkręcą włosy i sierść zwierzaków to niestety odkurzacz dyson przerywa. Na szczęście ta część jest możliwa do czyszczenia i wystarczy odblokować z boku klapkę, aby wyjąć wałek i go oczyścić. 

Z ssawką do kurzu, szczelinową oraz końcówką do materacy nie ma takiego problemu.

odkurzacz dyson przerywa
źródło: mediaexpert.pl

Zużyte akumulatory

Odkurzacz dyson v8, v10 jest bezprzewodowy zasilany przez akumulator. Akumulatory mają kilka rodzajów pojemności w zależności od modelu odkurzacza tj. 1500 mAh, 2100 mAh, 3000 mAh, 4000 mAh i 5300 mAh. Nie można ich naprzemiennie stosować, ponieważ jest różne napięcie i wejście. Z biegiem czasu tracą właściwości i nie ładują się, dlatego odkurzacz dyson przerywa. Popracuje kilka sekund i się wyłącza. Objaw ten może być sygnałem, że akumulator przestał działać, jak należy i warto rozważyć wymianę.

Awaria silnika

Najgorszym scenariuszem jest usterka silnika. Serce każdego odkurzacza to silnik – klasyczny, ze szczotkami węglowymi i komutatorem. Jeśli któryś z tych elementów nie działa poprawnie odkurzacz dyson przerywa. Silnik może się przegrzać lub brzęczeć różne są sytuacje. Niemniej tą część można wymienić i przywrócić odkurzacz do działania. Zawsze lepiej naprawić niż wyrzucić na śmietnik. 

Odkurzacze dyson są jedne z droższych sprzętów AGD na rynku, więc naprawa jest słuszną decyzją.

Zobacz nasze inne artykuły:

Oceń artykuł

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3.6 / 5. Liczba głosów: 12

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x