Oceń artykuł
Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!
Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 5
Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.
pawel | 4 kwietnia 2018
Eksploatacja pralki w wielu przypadkach może przyczynić się do jej uszkodzeń bądź do zmniejszenia efektywności wykonywanej pracy. Poszczególne podzespoły pralki to specjalistyczne układy, które pełnią w urządzeniu poszczególne funkcje. Jednym z nich jest system dbający o temperaturę wody w pralce. Co wtedy robić?
Naturalnym faktem jest, iż za temperaturę odpowiada grzałka. Jednak zamiast od razu wymieniać grzałkę, należy na początek przyjrzeć się czujnikowi temperatury, który stanowi nieodłączny element systemu grzejnego w pralce. W wielu przypadkach czujnik ten się po prostu uszkadza, przez co podaje złą wartość na grzałkę, która to grzeje wodę zbyt mocno. Sprawdzenie czujnika oraz ewentualna jego wymiana bądź naprawa rozwiążą problem.
Regulacja oraz utrzymanie odpowiedniej temperatury leży w kwestii termostatu. Jego fizyczne uszkodzenie, ewentualnie zwarcie systemu, może powodować rozregulowanie bądź całkowite uszkodzenie tego elementu. Wymiana termostatu pozwoli ocenić, czy ta prosta naprawa rozwiązała problem podgrzewanej wciąż wody.
Pralka to urządzenie ściśle trzymające się zaleceń, jakie wydaje jej programator/moduł sterujący. Uszkodzenie tego systemu może powodować nielogiczne zachowania pralki, czego objawem może być wciąż podgrzewana woda. Należy sprawdzić czy moduł sterujący nie jest obarczony uszkodzeniami fizycznymi, przetarciami kabli lub czy nie nadpalił się przekaźnik od grzałki. W razie zdiagnozowania problemu w tym miejscu, zalecamy skontaktować się z serwisem.