Kategorie części

Kawy

(19 produktów)

Poniżej znajdziesz szeroki wybór kawy ziarnistej i na kapsułki. Każdy fan dobrej kawy znajdzie tutaj coś dla siebie.

strzałka rozwinięcia opisu
19 części
Kategoria części:
Dostępność

Kawa – na dobry początek dnia

Czy musisz być baristą, aby znać się na kawie? Niekoniecznie. Liczą się tak naprawdę dwie rzeczy:

  • wysoka jakość ziaren
  • młynek do kawy
 kawa-na-dobry-początek-dnia.

Kiepskiej jakości ziarna nigdy nie dadzą nam pysznej kawy, niezależnie od stopnia palenia. Powszechnie wiadomo, że Brazylia jest największym dostawcą kawy do wszystkich państw, łącznie z Polską. Jednak Polacy nie piją najwięcej kawy, ale Amerykanie, Niemcy i Francuzi zasilają praktycznie 65% całego rynku kawowego. Co ciekawe Polska jest przodownikiem, jeżeli chodzi o picie kawy zmielonej.

Powróćmy do tematu młynka. Jest on kluczowym elementem w ekspresie. Jeżeli działa nierówno, mieli nieregularnie kawa nie będzie dobra. Może się okazać, że doszło do przeparzenia kawy albo niedoparzenia z uwagi na duże bryłki kawy. Na młynku w zasadzie nie powinno się oszczędzać. Obecnie na rynku popularne są młynki ceramiczne, które niczym nie odstępują w porównaniu z młynkami stalowymi. Jeżeli w Twoim ekspresie zepsuje się młynek to w zależności od posiadanego modelu urządzenia można dokupić części zamienne. Osobno silnik, żarno, uszczelkę, czy wysypkę młynka można znaleźć w naszej ofercie sklepowej. Do poprawnej pracy młynka nie tylko liczy się jego jakość, ale również sprawność części zamiennych.

Jaki rodzaj kawy użyć do ekspresu ciśnieniowego, kolbowego i przelewowego?

Poranna kawa to rytuał, bez którego niektórzy z nas nie umieją się obejść. Pobudza nas do działania i jak wskazują najnowsze badania poprawia nasze zdrowie. Producenci oferują szeroki wybór kaw. Jednak zakup odpowiedniej powinien być uzależniony nie tylko od rodzaju posiadanego urządzenia, ale także od sposobu jej parzenia. Jaka kawa jest najlepsza do ekspresu ciśnieniowego, kolbowego oraz przelewowego? W przypadku ekspresów ciśnieniowych z młynkiem idealne będą kawy ziarniste. Pamiętajmy również, aby do tego typu urządzeń nie używać ziaren aromatyzowanych. Wydzielające się z nich olejki mogą być przyczyną uszkodzenia ekspresu.

Jeśli zależy nam na aromatycznych ziarnach skorzystajmy z ekspresu kolbowego. Pamiętajmy jednak o uprzednim zmieleniu ich np. w młynku wolnostojącym. Do ekspresów kolbowych możemy wykorzystać także gotową mieloną kawę. Zwróćmy jednak uwagę na informacje na opakowaniu, czy wybrany produkt nadaje się do użycia w ekspresie. W przypadku ekspresów przelewowych stosujmy kawę zmieloną. Wybór odpowiedniej kawy uzależniony powinien być nie tylko od rodzaju posiadanego urządzenia, ale także od naszych osobistych preferencji. Jakość kawy to nie tylko ziarna, to również sposób ich przyrządzenia.

Gorąca pralka podczas prania

Zepsute urządzenie nie musi oznaczać końca jego żywota. Odpowiednie rozpoznanie usterki to połowa sukcesu do naprawy sprzętu. Pokazujemy, jakich narzędzi użyć i na co zwrócić uwagę podczas usuwania awarii. Dodatkowo staramy się dawać wskazówki, jak dbać o urządzenie, aby slużyło jak najdłużej i bezawaryjnie. Stale podnosimy nasze kwalifikacje, aby przekazywać tylko rzetelne informacje.

Zobacz rozwiązanie
Gorąca pralka podczas prania
cookie icon

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

OK
scroll top