Części do płyt gazowych

(6 578 produktów)

Tutaj znajdziesz oryginalne i zamienne części do płyt gazowych. Zastosowanie filtrów znajdujących się po lewej stronie ułatwi nawigację po stronie internetowej. Najszybszy sposób na znalezienie właściwej części to wpisanie modelu sprzętu w wyszukiwarkę. Każdy Twój sprzęt posiada tabliczkę znamionową, która w zależności od urządzenia znajduje się wewnątrz lub na obudowie zewnętrznej sprzętu. Jeżeli masz problem z nazwaniem części, której poszukujesz zajrzyj w nasze karty złożeniowe. Zajrzyj na nasz kanał YouTube i zobacz jak łatwo można wymieniać części w sprzętach AGD. Nie musisz się martwić, że nie poradzisz sobie z samodzielną naprawą, ponieważ wskazaliśmy dla Ciebie, ile narzędzi będziesz potrzebował do wymiany zepsutej części.

Dostępność

Jak działa płyta gazowa?

Kuchnie gazowe wykorzystują gazy E (wysokometanowy, kiedyś oznaczenie GZ50), Ls (dawniej GZ-35), ziemny zaazotowany, ziemny wysokometanowy Lw (dawniej GZ-41,5) oraz B/P (propan - butan).

płyta gazowa

Według niezależnych badań gazowe płyty kuchenne charakteryzują się najniższymi kosztami gotowania, dużą rozpiętością zużycia gazu na poszczególnych palnikach i jednocześnie najmniejszą sprawnością całkowitą. Jednym z najistotniejszych elementów wpływających na bezpieczeństwo instalacji gazowej jest sam wąż - elastyczne węże wolniej ulegają zmęczeniu materiału, mają też mniejszą szansę na załamanie.

Piecyki gazowe TLUD (top - lit up - draft, górne spalanie z rozpaleniem od góry) z wymuszonym nadmuchem uznawane są obecnie za najbardziej wydajne kuchenne źródła ciepła, z efektywnością sięgającą 45% - przebijając nawet piecyki rakietowe. Proces odgazowania paliwa przebiegający w pierwszym etapie spalania służy wyłącznie ułatwieniu spalania w etapie drugim, z wykorzystaniem powietrza wtórnego. Co ciekawe, efektem ubocznym pracy piecyków TLUD jest węgiel drzewny, konkretnie biochar, którego wytwarzanie jest jedną z metod na usuwanie dwutlenku węgla z atmosfery.

Większość producentów odradza gotowania w dużych garnkach na przednich palnikach - istnieje ryzyko, że płomień, rozchodząc się po podstawie naczynia, nadmiernie nagrzeje pokrętła i panel sterujący. Co zabawne, tylne palniki także są odradzane - płomień rozchodzący się po podstawie naczynia może przejść na ścianę, pozostawiając wyraźny ślad spalenizny.

Pokrętło do płyty gazowej Amica 1033835
Pokrętło do płyty gazowej Amica 1021712
Pokrętło do płyty gazowej Amica 1013080
Pokrętło do płyty gazowej Amica 1031031
Pokrętło do płyty gazowej Amica 1030523
Pokrętło do płyty gazowej Beko 157240604
Chwileczkę... Zanim przejdziesz dalej spróbuj określić swoje urządzenie, aby szybciej dobrać część. Wybierz producenta urządzenia
Może Cię zainteresować

Dlaczego szkło w zmywarce matowieje?

Niesprawny sprzęt AGD to nie powód do radości, ale nie ma co panikować. Dojście do źródła problemu pozwoli szybko naprawić urządzenie. Pokażemy Ci, jak łatwo możesz dokonać naprawy, bez wzywania fachowca. Informujemy o prostych trikach, dzięki którym szybko wyczyścisz swój sprzęt AGD. Jesteśmy otwarci na nowinki technologiczne i idziemy z duchem czasu.

Zobacz rozwiązanie
Dlaczego szkło w zmywarce matowieje?

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

Zgadzam się