Przeszukiwanie bazy 12mln części
Trwa ładowanie strony...
pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16 Livechat pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16
22 349 93 99

Uszczelki do zmywarek Neff

  1. north.pl
  2. Części do zmywarek
  3. Części do zmywarek Neff
  4. Uszczelki do zmywarek Neff
  5. x

Neff uszczelki do zmywarek

Oryginalne i zamienne Uszczelki do zmywarek Neff. By szybciej poszukać właściwą część, skorzystaj z filtrów znajdujących się po lewej stronie. Wpisz model swojego sprzętu w wyszukiwarkę, by mieć pewność doboru części. Chcesz znaleźć tabliczkę znamionową swojej zmywarki? Podpowiadamy, że znajdziesz ją zazwyczaj przy bocznej krawędzi drzwi. Przy wyborze części ułatwi Ci plik zawierający pełną listę części dla danego modelu. Wymieniając części w zmywarce, zapoznaj się z naszymi filmikami instruktażowymi na kanale YouTube, które pokazują co należy robić. Dodatkowo posiadamy szeroki wybór środków pielęgnacyjnych i akcesoriów do sprzętów AGD.

Jak poprawnie wymienić dolną uszczelkę drzwi w zmywarkach marki Neff?

Jak wymieniać uszczelki w zmywarkach Neff

Do wymiany uszczelki potrzebny jest jedynie śrubokręt. Po zabezpieczeniu i przygotowaniu urządzenia, czyli odłączeniu zmywarki od źródła zasilania oraz dopływu wody i wysunięciu jej z zabudowy, należy zdemontować przednią blachę drzwi. Śruby utrzymujące obudowę ulokowane są na krawędziach wewnętrznej części drzwi. Drugim krokiem będzie demontaż bocznej obudowy zmywarki: śruby mocujące umieszczone są na krawędziach bocznej obudowy. Po usunięciu blach z drzwi i boków urządzenia należy odczepić od drzwi sprężyny zawiasów. W tym celu wystarczy najpierw je poluzować, a potem delikatnie ściągnąć z haków.

Pozostaje tylko demontaż samych drzwi. Aby zdemontować drzwi zmywarki, należy wykręcić śruby utrzymujące zawiasy i drzwi razem. Dla bezpieczeństwa przed kolejnym krokiem zaleca się podłożyć pod drzwi coś miękkiego – poduszkę, szmatkę lub ubranie. Drzwi należy delikatnie wysunąć – nie ma potrzeby całkowitego ich demontażu, wystarczy wysunięcie o około 5 centymetrów. Teraz dopiero widoczna będzie dolna uszczelka drzwi. Uszkodzoną uszczelkę wystarczy pociągnąć, by zeszła. Nową uszczelkę należy nałożyć na miejsce starej bardzo dokładnie, pilnując, by cała jej powierzchnia była dokładnie dociśnięta. Dzięki temu guma nie zostanie ścięta podczas zakładania drzwi. Plastikowe elementy mocujące należy wsunąć pomiędzy zawias i tylną obudowę drzwi w taki sposób, by wszystkie otwory na śruby dokładnie się pokrywały. W tym momencie można zacząć składać urządzenie. Podczas składania należy się upewnić, czy wszystkie elementy zmywarki zostały dokładnie zamontowane – pozwoli to uniknąć uszkodzeń mechanicznych podczas pracy urządzenia.

Znajdz swój numer modelu

Najczęściej zadawane pytania

Zgłoś błąd na stronie
X

Prosimy opisać oraz zaznaczyć gdzie występuje błąd.

Marker: Biały Niebieski

Opis: