Przeszukiwanie bazy 12mln części
Trwa ładowanie strony...
pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16 Livechat pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16
22 349 93 99

Uszczelki do zmywarek Bosch

  1. north.pl
  2. Części do zmywarek
  3. Części do zmywarek Bosch
  4. Uszczelki do zmywarek Bosch
  5. x

Uszczelki do zmywarek Bosch

Oryginalne i zamienne Uszczelki do zmywarek Bosch. Użyj filtrów, aby szybciej znaleźć właściwą część. Jeżeli w pole wyszukiwarki wpiszesz model sprzętu to w wyniku ukażą się części pasujące do Twojego modelu. tabliczka znamionowa w zmywarce najczęściej umieszczona jest z boku drzwi. Może też znajdować się na górnej lub bocznej krawędzi drzwi. Nie masz pewności, że część jest właściwa? Zobacz nasze karty złożeniowe. Nie wiesz jak naprawić zepsuty spryskiwacz w zmywarce? Jeżeli wejdziesz na nasz kanał YouTube dowiesz się, jak szybko i bezpiecznie dokonać samodzielnej naprawy. Uzupełnieniem naszej oferty jest szeroki wybór środków do pielęgnacji oraz akcesoriów do sprzętów AGD.

Poprawna wymiana dolnej uszczelki drzwi w zmywarkach marki Bosch

Wymiana uszczelki drzwi w zmywarkach Bosch

Do wymiany dolnej uszczelki w zmywarce potrzebny jest jedynie śrubokręt z końcówką torx t15. Po odłączeniu urządzenia od źródeł zasilania należy odkręcić śruby utrzymujące przednią obudowę drzwi. Po odkręceniu śrub drzwi wystarczy lekko przymknąć, by zewnętrzną obudowę zdemontować. Następnie kolej na demontaż obudowy bocznej: śruby montażowe znajdują się zazwyczaj na krawędziach urządzenia. Po zdemontowaniu frontu oraz obudowy bocznej z obydwu stron widoczne będą sprężyny drzwi. Należy je delikatnie poluzować i odczepić. Po odczepieniu sprężyn należy zdemontować same drzwi. W tym celu wystarczy wykręcić śruby mocujące drzwi do zawiasów.

Podczas demontażu drzwi zalecane jest podłożenie pod nie czegoś miękkiego – wystarczy zwinięta szmatka. Drzwi nie należy zdejmować do końca – wystarczy lekko przesunąć je do przodu, by wciąż spoczywały na zawiasach. W tym momencie powinna się ukazać sama dolna uszczelka drzwi. Wystarczy ją wyjąć – jest luźno nasadzona na krawędź obudowy. Nową uszczelkę podczas montażu należy dokładnie docisnąć, by nie została ścięta podczas montażu drzwi. Plastikowe uchwyty uszczelki należy umieścić pomiędzy zawiasem i tylną obudową drzwi, w taki sposób, by wszystkie otwory na śruby się pokrywały. Dopiero wtedy należy z powrotem przykręcić drzwi do zawiasów. Następnie drzwi należy lekko przymknąć, po czym należy naciągnąć i założyć sprężyny. W tym momencie pozostaje tylko przykręcenie blach obudowy – najpierw należy przykręcać obudowę boczną, a dopiero na koniec blachę frontową. W celu instalacji frontu może być konieczne wcześniejsze zdemontowanie cokołu.

Znajdz swój numer modelu

Najczęściej zadawane pytania

Zgłoś błąd na stronie
X

Prosimy opisać oraz zaznaczyć gdzie występuje błąd.

Marker: Biały Niebieski

Opis: