Przeszukiwanie bazy 12mln części
Trwa ładowanie strony...
pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16 Livechat pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16
22 349 93 99

Szczotki węglowe do pralek

  1. north.pl
  2. Części do pralek
  3. Szczotki węglowe do pralek
  4. x

Szczotki do silnika

Poniżej zestawiono Szczotki węglowe oryginalne, jak i fabryczne odpowiedniki do pralek. Użyj filtrów, żeby szybciej znaleźć odpowiednią część. Wpisz model swojego sprzętu w wyszukiwarkę, by mieć pewność doboru części. Potrzebujesz spisać model pralki z tabliczki znamionowej? Znajdziesz ją prawdopodnie po stronie wewnętrznej klapki filtra pralki. Dla upewnienia się czy dana część pasuje, sprawdź nasze karty złożeniowe. Nie wiesz jak zdemontować połamany uchwyt drzwi pralki? Nasz filmik pokazowy na kanale YouTube Ci w tym pomoże. Nie musisz się martwić, że nie poradzisz sobie z samodzielną naprawą, ponieważ wskazaliśmy dla Ciebie, ile narzędzi będziesz potrzebował do wymiany zepsutej części.

Jak wymienić szczotkę węglową silnika pralki?

Wymiana szczotki węglowej silnika pralki

Wymiana szczotek węglowych w pralce nie wymaga wyspecjalizowanych narzędzi – wystarczy zwykły śrubokręt i płaski klucz. Przed przystąpieniem do wymiany należy odłączyć urządzenie od źródła zasilania. Nie ma konieczności odłączania dopływu wody. Po zdemontowaniu obudowy urządzenia należy zlokalizować silnik pralki. Jest on zawsze podwieszony pod zbiornik, najczęściej na jednym z boków. Najpierw należy odłączyć okablowanie silnika. Po odłączeniu przewodów można przystąpić do odkręcania silnika. Śruby mocujące blok silnika do zbiornika ze względu na ograniczone miejsce wewnątrz obudowy należy wykręcać płaskim kluczem.

Blok silnika jest ciężki – podczas odkręcania należy uważać, by nie dopuścić do upadku. Szczotki umieszczone są po obu stronach obudowy. Pierwszym krokiem będzie odłączenie okablowania. Wtyczki wystarczy wyciągnąć. Aby wyciągnąć szczotkę z bloku silnika, należy najpierw lekko wepchnąć ją w głąb obudowy, następnie wystarczy podnieść blaszaną zapadkę szczotki i wyciągnąć. Nową szczotkę wystarczy wepchnąć w miejsce starej, upewniając się, że blaszana blokada utrzymuje ją w miejscu. Po podłączeniu kabli należy przykręcić silnik do zbiornika, podłączyć okablowanie i zamontować obudowę. Niekiedy problemy związane ze szczotkami węglowymi wynikają ze złej siły docisku sprężyny. Jeżeli docisk jest zbyt słaby, występować będzie nadmierne iskrzenie oraz wypalanie miejsca styku. Zbyt mocny docisk skutkuje natomiast znacznymi stratami mocy oraz przyspieszonym ścieraniem kontaktu i styku.

Znajdz swój numer modelu

Najczęściej zadawane pytania

Zgłoś błąd na stronie
X

Prosimy opisać oraz zaznaczyć gdzie występuje błąd.

Marker: Biały Niebieski

Opis: