Przeszukiwanie bazy 12mln części
Trwa ładowanie strony...
pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16 Livechat pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16
22 349 93 99

Łożyska do pralek

  1. north.pl
  2. Części do pralek
  3. Łożyska do pralek
  4. x

Łożyska do pralek

Poniżej zestawiono Łożyska oryginalne, jak i fabryczne odpowiedniki do pralek. Zastosuj filtr a zawęzisz pole wyszukiwania danej części. Podając model będziesz bliżej szukanej części. Potrzebujesz spisać model pralki z tabliczki znamionowej? Znajdziesz ją prawdopodnie po stronie wewnętrznej klapki filtra pralki. Posługując się listą części dostępną na naszej stronie internetowej zapoznasz się z artykułami występującymi w Twoim modelu. Nie musisz już wzywać fachowca do każdej naprawy w Twojej pralce, wystarczy jak wejdziesz na nasz kanał na YouTube a sam dowiesz się, że nie jest to takie trudne. Dodatkowo posiadamy szeroki wybór środków pielęgnacyjnych i akcesoriów do sprzętów AGD.

Jak wymienić łożyska w pralce?

Wymiana łożyska w pralce

Wymiana łożysk w pralce to proces czasochłonny i skomplikowany, jednak konieczny. Można mieć pewność, że pralka pracująca z uszkodzonymi łożyskami ulegnie dalszym awariom – znacznie bardziej kosztownym, aż do momentu gdy naprawa przestanie być opłacalna. Zdecydowana większość modeli znajdujących się obecnie na rynku umożliwia użytkownikowi lub serwisantowi wymianę łożysk. Niekiedy jednak dany model może być pozbawiony takiej opcji – zbiornik bębna w takich urządzeniach jest nierozbieralny i oficjalnie nie ma możliwości wymiany łożysk i uszczelnienia. Jedynym wyjściem w takim przypadku jest rozcięcie zbiornika. Czynności tej podejmie się prawie każdy specjalista zajmujący się naprawą pralek. Najistotniejszą kwestią w takim przypadku jest dokładne sklejenie połówek zbiornika po przeprowadzeniu wymiany.

Podczas wybijania łożysk należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze, łożyska zawsze należy wybijać "na zewnątrz" – łożysko zewnętrzne należy wybijać w stronę koła pasowego, natomiast wewnętrzne w stronę bębna. Do wybijania należy używać młotka gumowego lub miękkiej podkładki. Wybijając oś bębna, należy zachować maksymalną ostrożność – jedno niewłaściwe uderzenie może wykrzywić oś, co definitywnie wyeliminuje ją z użycia w pralce. Należy także bardzo ostrożnie obchodzić się z gwintem osi. Podczas wybijania można na gwint nakręcić końcówkę w celu uniknięcia spłaszczenia tego elementu. Można także zastosować drewnianą lub gumową deseczkę w roli amortyzacji. Przy wymianie łożysk zawsze należy wymieniać simmering – zużycie łożysk oznacza także zużycie gumowego uszczelnienia. Nawet jeśli nie widać śladów zmęczenia materiału, simmering wkrótce także ulegnie uszkodzeniu.

Znajdz swój numer modelu

Najczęściej zadawane pytania

Zgłoś błąd na stronie
X

Prosimy opisać oraz zaznaczyć gdzie występuje błąd.

Marker: Biały Niebieski

Opis: