Przeszukiwanie bazy 12mln części
Trwa ładowanie strony...
pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16 Livechat pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16
22 349 93 99

Fartuchy do pralek

  1. north.pl
  2. Części do pralek
  3. Fartuchy do pralek
  4. x

Fartuchy i ich elementy

Oryginalne i zamienne Fartuchy do pralek. Użyj filtrów, aby szybciej znaleźć właściwą część. Jeżeli w pole wyszukiwarki wpiszesz model sprzętu to w wyniku ukażą się części pasujące do Twojego modelu. Chcesz wymienić zepsutą część w swojej pralce i szukasz tabliczki znamionowej? Podpowiadamy, że może widnieć na ramce wewnętrznej drzwi od pralki. Jeżeli masz problem z nazwaniem części, której poszukujesz zajrzyj w nasze karty złożeniowe. Nie wiesz, jaki odkamieniacz wybrać dla swojej pralki? Chcesz sprawdzić moc działania? Polecamy filmik dostępny na naszym kanale na YouTube a rozwieje on Twoje wątpliwości. Chcesz usunąć tłuste plamy po pieczeniu swojej ulubionej potrawy zajrzyj do naszej oferty preparatów pielęgnacyjnych do sprzętów AGD.

Jak poprawnie wymienić fartuch w pralce?

Wymiana fartucha w pralce

Wymiana fartucha w pralce to czynność nie tylko prosta, ale i nie wymagająca specjalistycznych narzędzi. Do wymiany kołnierza potrzebne będą śrubokręt oraz dowolny twardy przedmiot o płaskiej końcówce – wystarczy zwykła łyżka stołowa. Najpierw należy zdjąć zewnętrzną obręcz montażową, utrzymującą zewnętrzną krawędź fartucha na obudowie pralki. W tym celu krawędź kołnierza należy odchylić. Metalową opaskę wraz ze sprężyną wystarczy podważyć łyżką i zdjąć. Po zdemontowaniu opaski kołnierz należy zsunąć z obudowy i wepchnąć do bębna. Następnie czas na obudowę pralki. W celu zdemontowania przedniej blachy obudowy wystarczy odkręcić śruby montażowe znajdujące się na brzegu obudowy, najczęściej na ściankach bocznych.

W niektórych modelach pralek do poprawnego demontażu obudowy wymagany jest także demontaż cokołu pralki. Po zdjęciu przedniej blachy obudowy należy zdjąć wewnętrzną opaskę montażową fartucha. Jest ona zaciśnięta na krawędzi fartucha przylegającej do plastikowego zbiornika bębna. W przypadku tej opaski należy postąpić identycznie, jak poprzednio: wystarczy podważyć obręcz krawędzią łyżki, po czym całość należy zsunąć ze zbiornika. W tym momencie fartuch można swobodnie wyjąć z pralki. Montaż nowego fartucha należy przeprowadzać w ten sam sposób, oczywiście w odwrotnej kolejności. Podczas montażu opasek zaciskowych należy uważać, by narzędziem nie uszkodzić materiału nowego kołnierza. Koniecznie należy także zwrócić uwagę na otwory drenażowe w fartuchu – powinny się znajdować po stronie drzwiczek, muszą być także obowiązkowo skierowane w dół.

Znajdz swój numer modelu

Najczęściej zadawane pytania

Zgłoś błąd na stronie
X

Prosimy opisać oraz zaznaczyć gdzie występuje błąd.

Marker: Biały Niebieski

Opis: