Przeszukiwanie bazy 12mln części
Trwa ładowanie strony...
pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16 Livechat pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16
22 349 93 99

Pompy do pralek Siemens

  1. north.pl
  2. Części do pralek
  3. Części do pralek Siemens
  4. Pompy do pralek Siemens
  5. x

Pompy do pralek Siemens

Tutaj znajdziesz oryginalne i zamienne Pompy do pralek marki Siemens. Użyj filtrów, żeby szybciej znaleźć odpowiednią część. Najpewniejszy sposób dobrania właściwej części to wpisanie modelu sprzętu w wyszukiwarkę. Obecność tabliczki znamionowej w Twojej pralce zauważyć można zazwyczaj na framudze drzwi pralki. Sprawdź nasze karty złożeniowe, aby upewnić się jakiej części poszukujesz. Nie wiesz, jaki odkamieniacz wybrać dla swojej pralki? Chcesz sprawdzić moc działania? Polecamy filmik dostępny na naszym kanale na YouTube a rozwieje on Twoje wątpliwości. Dla każdego rodzaju sprzętu posiadamy szeroki wybór środków pielęgnacyjnych.

Jak wymienić pompę w pralkach marki Siemens?

Demontaż pompy w pralkach Siemens

Jak dokonać wymiany pompy odpływowej w pralkach marki Siemens? Pierwszym krokiem, obowiązkowym podczas każdej naprawy sprzętu domowego, jest odłączenie urządzenia od źródła zasilania. W przypadku pralki należy także odłączyć urządzenie od źródła wody. Po zabezpieczeniu urządzenia należy zdemontować przednią blachę. Śruby montażowe znajdują się zazwyczaj na krawędziach bocznej obudowy. Pompa znajduje się zazwyczaj w prawym dolnym rogu pralki – jej umiejscowienie można łatwo zidentyfikować, gdyż na obudowie widoczny jest korek filtra pompy. Najpierw należy odłączyć wąż łączący bęben z pompą. Metalowe klamry zaciskowe zdjąć można za pomocą kombinerek. Po odłączeniu z węża wycieknie woda pozostała w układzie – przed wypięciem należy więc podłożyć pod łączenie szmatkę lub miskę. Wąż odpływowy należy odłączyć w taki sam sposób.

Pozostaje tylko odpięcie przewodów elektrycznych i pompa jest gotowa do wykręcenia. Śruby mocujące pompę do obudowy odnaleźć można wokół korka filtra. Po odkręceniu pompę wystarczy wyjąć z pralki. Podczas wymiany pompy odpływowej nie ma konieczności wymiany filtra pompy – jeżeli stary egzemplarz jest w dobrym stanie i pasuje do nowego podzespołu, bez problemu można go wykorzystać. Podłączając węże i przewody elektryczne, nie trzeba zachowywać żadnej z góry narzuconej kolejności. Jedyna istotna kwestia podczas przyłączania węży to klamry zaciskowe. Konieczne jest dokładne nasunięcie zacisków na fragment węża pokrywający się z plastikową końcówką pompy w celu zachowania szczelności układu. Węże pracują pod ciśnieniem, dlatego też wytrzymałe mocowanie jest wymagane.

Znajdz swój numer modelu

Najczęściej zadawane pytania

Zgłoś błąd na stronie
X

Prosimy opisać oraz zaznaczyć gdzie występuje błąd.

Marker: Biały Niebieski

Opis: