Przeszukiwanie bazy 12mln części
Trwa ładowanie strony...
pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16 Livechat pon. - czw.: 8-20 pt.: 8-18 sob.: 8-16
22 349 93 99

Grzałki do pralek Siemens

  1. north.pl
  2. Części do pralek
  3. Części do pralek Siemens
  4. Grzałki do pralek Siemens
  5. x

Grzałki do pralek Siemens

Przedstawiamy oryginalne i zamienne Grzałki do pralek Siemens. Zastosowanie filtrów znajdujących się po lewej stronie ułatwi nawigację po stronie internetowej. Jeżeli w pole wyszukiwarki wpiszesz model sprzętu to intuicyjnie wyświetlą się części do Twojego modelu. Potrzebujesz spisać model pralki z tabliczki znamionowej? Znajdziesz ją prawdopodnie po stronie wewnętrznej klapki filtra pralki. Posługując się listą części dostępną na naszej stronie internetowej zapoznasz się z artykułami występującymi w Twoim modelu. Nie wiesz, jaki odkamieniacz wybrać dla swojej pralki? Chcesz sprawdzić moc działania? Polecamy filmik dostępny na naszym kanale na YouTube a rozwieje on Twoje wątpliwości. Posiadamy duży wybór akcesoriów oraz środków do pielęgnacji róznego rodzaju sprzętów AGD.

Jak wymienić grzałkę w pralce marki Siemens?

Wymiana grzałki w pralkach Siemens

Jak dokonać wymiany grzałki w pralce marki Siemens? Wymiana jest bardzo prosta, a do jej przeprowadzenia wystarczy śrubokręt, płaski klucz oraz aparat fotograficzny. Pierwszym krokiem podczas każdej naprawy urządzenia elektrycznego jest odłączenie źródła zasilania. W przypadku pralki odłączyć można także dopływ wody. Następnie należy zdemontować tylną blachę obudowy pralki. Śruby mocujące znajdować się powinny na obrzeżu obudowy, z reguły na ściankach bocznych. Po zdemontowaniu, widoczny będzie zbiornik wraz z kieszenią i tkwiącą w niej grzałką. Kieszeń grzałki znajduje się w dolnej części zbiornika, niejako "podwieszona" pod konstrukcją.

W tym momencie przyda się aparat fotograficzny – wystarczy zwykły smartfon. W celu ułatwienia późniejszego montażu należy wykonać wyraźne zdjęcie kieszeni grzałki oraz przewodów podłączonych do mocowania. Po wykonaniu zdjęcia należy wypiąć przewody. Grzałka mocowana jest wewnątrz kieszeni pojedynczą śrubą, której nakrętka powinna być widoczna w centralnej części mocowania. Nakrętki nie należy całkowicie wykręcać – wystarczy, by przesunęła się na koniec gwintu. W tym momencie należy wbić śrubę w głąb zbiornika, delikatnie pukając w jej koniec kluczem. Po wbiciu śruby w głąb grzałkę można wyjąć z kieszeni. Jeżeli podzespół nie chce wyjść, najprawdopodobniej przyczyną jest nadmiar osadu wapiennego na elemencie grzejnym. Podczas mocowania nowej grzałki należy wykorzystać wcześniej wykonane zdjęcie w celu poprawnego podłączenia okablowania. Należy także pamiętać o czujniku temperatury, niekiedy występującym jako oddzielny element.

Znajdz swój numer modelu

Najczęściej zadawane pytania

Zgłoś błąd na stronie
X

Prosimy opisać oraz zaznaczyć gdzie występuje błąd.

Marker: Biały Niebieski

Opis: